Wpis z mikrobloga

Witam Mireczków z #volvofanclub.

Od jakiegoś czasu poszukuję #volvo v50 w dosyć specyficznej wersji. Mianowicie interesuje mnie opcja AWD z silnikiem T5 (wersja R jest niestety nie do dostania, chyba że o czymś nie wiem).

Do rzeczy, czy któryś z Mirków jest mi w stanie doradzić co najlepiej sprawdzić przy zakupie takiego modelu, jakie są typowe usterki itp.
To będzie moje pierwsze volvo, nigdy wcześniej nie miałem z nią przyjemności.

Na rodzimym rynku nie ma żadnej sztuki godnej uwagi, A i na zagranicznych aukcjach szału nie ma.
Czy ktoś z was ma taką sztukę na sprzedaż lub jest mi w stanie doradzić gdzie mógłbym jeszcze poszukać.

Fajnie byłoby się zmieścić w 30k PLN jednak jak będzie warto to chętnie coś dorzucę.
  • 8
jakie są typowe usterki itp.


@ownD: Nie wierz w bzdury o automatach - jedne z lepszych i są jak skała. W tym modelu też były japońskie AISIN najpewniej. W PL jeśli znadziesz T5 AWD to raczej od fana marki, dużo tego w obrocie nie ma, będziesz musiał dosłownie przeszukać całą Europę na Autoscoutach itp. Popatrz na norweskie finn.no ale ceny mogą być grube, prawdziwe okazje w Skandynawii są tylko na stacjach
@Thyrun
@Saeglopur

Siedziałem w v50 i jak dla mnie było ok, faktycznie trochę mniej miejsca niż w autach, które miałem (passat i optima) ale tragedii nie ma.
Podoba mi się w tym modelu bardziej opływowy kształt.
W v70 nigdy nie siedziałem, może faktycznie jak nie znajdę tego co chce to byłoby warto poszukać.

A w v70 też były montowane te same silniki t5 co w v50, czy już ktoś inny poza volvo
A w v70 też były montowane te same silniki t5 co w v50, czy już ktoś inny poza volvo maczał w nich łapy?


@ownD: Prawilne Z AWD wersje 2,4T i 2,5T a T5 bez AWD ale mocniejsze znacznie. Ale na ile wiem wszystkie te silniki to prawilniaki od Volvo ze Szwecji z Goteborga :>
W V50 były jakieś silniki od Forda czy z grupy PSA ale chyba tylko diesle - w
@Saeglopur
Znalazłem jeden do sprowadzenia, godny uwagi, ale na czysto pod domem wyniosł by mnie okolo 80k to jednak trochę za dużo jak za takie auto :D
Ale będę szukał, dzięki za pomoc.
Jakby Ci kiedyś się gdzieś przewinęło v50 to pamiętaj o mnie.
@ownD: Wcale nie jest tak ciężko, ja na swojego trafiłem przypadkiem. Z tego co mi się wydaje nie było T5 bez AWD. Jakiego rocznika szukasz? Mój to 2007. Ale już po lifcie. Dałem 20 tys. Jak będziesz oglądał to zwróć uwagę na półosie (czy nie ma wibracji przy przuspieszniu.) Regeneracja to koszt około 1000zl.
@ownD: Rki w V50 nie było. Porządna diagnostyka elektroniki, sprawność napędu AWD, bo naprawy nie są tanie, półośki, praca skrzyni automatycznej i koniecznie tester UPG. Jak kupisz zadbany egzemplarz to będzie duużo radości. W 30k zł powinieneś się wyrobić.