Wpis z mikrobloga

Przewodniczacy rosyjskiej izby niższej parlametnu w dzisiejszym przemówieniu wezwał Polskę do przeproszenia całego świata za utorowanie drogi do ludobójstwa Zydów.

Coraz grubsze działa, a to dopiero poczatek.

W Polsce największa część Żydów w całej Europie została zniszczona. I to nie przypadek, koledzy, ponieważ to w Polsce powstały setki obozów koncentracyjnych i obozów śmierci, w których celowo niszczono Żydów, Słowian, jeńców wojennych innych narodowości. Było to w dużej mierze ułatwione przez przedwojenną atmosferę w Polska oraz pozycję kierownictwa tego kraju, którae podsyciło nastroje antysemickie w społeczeństwie i utorowała drogę do późniejszego ludobójstwa, Holokaustu, dlatego polskie kierownictwo musi wnieśc przeprosiny wobec Żydów i całego świata"


źródło j.ros klik

Szkoda, że nie zapisałem sobie wypowiedzi korwinów czy jabłonowskich innych twierdzących, że to USA na nas naciska w kwestiach zydowskich, a Rosja nie. Teraz już ciężko bedzie to wyszukać. A wykopfejs maja niezły.

#neuropa #rosyjskiemediaopolsce #4konserwy #historia #iiwojnaswiatowa
  • 4
@szurszur: To słowa Wiaczesława Wołodina - tak nazywa się ów przewodniczący Dumy Państwowej.
@Andreth: Nieprzypadkowo właśnie z rosyjskiego zapożyczono to słowo, bo to w Rosji miało miejsce wyjątkowo wiele pogromów. Zarówno w czasach Aleksandra III i Mikołaja II, jak i podczas wojny domowej w Rosji 1917-1922.
W Rosji powstała Czarna Sotnia, w Rosji funkcjonariusze Ochrany spreparowali "Protokoły mędrców Syjonu" (które zresztą niektóre oszołomy do dziś uznają za autentyczne). W Rosji
Nieprzypadkowo właśnie z rosyjskiego zapożyczono to słowo, bo to w Rosji miało miejsce wyjątkowo wiele pogromów. Zarówno w czasach Aleksandra III i Mikołaja II, jak i podczas wojny domowej w Rosji 1917-1922.

W Rosji powstała Czarna Sotnia, w Rosji funkcjonariusze Ochrany spreparowali "Protokoły mędrców Syjonu" (które zresztą niektóre oszołomy do dziś uznają za autentyczne).


@Trojden: Wiem. Dlatego to napisałam.

W Rosji skala antysemityzmu i przemocy wobec Żydów była wyjątkowo duża.


@