•  

Przewodniczacy rosyjskiej izby niższej parlametnu w dzisiejszym przemówieniu wezwał Polskę do przeproszenia całego świata za utorowanie drogi do ludobójstwa Zydów.

Coraz grubsze działa, a to dopiero poczatek.

W Polsce największa część Żydów w całej Europie została zniszczona. I to nie przypadek, koledzy, ponieważ to w Polsce powstały setki obozów koncentracyjnych i obozów śmierci, w których celowo niszczono Żydów, Słowian, jeńców wojennych innych narodowości. Było to w dużej mierze ułatwione przez przedwojenną atmosferę w Polska oraz pozycję kierownictwa tego kraju, którae podsyciło nastroje antysemickie w społeczeństwie i utorowała drogę do późniejszego ludobójstwa, Holokaustu, dlatego polskie kierownictwo musi wnieśc przeprosiny wobec Żydów i całego świata"

źródło j.ros klik

Szkoda, że nie zapisałem sobie wypowiedzi korwinów czy jabłonowskich innych twierdzących, że to USA na nas naciska w kwestiach zydowskich, a Rosja nie. Teraz już ciężko bedzie to wyszukać. A wykopfejs maja niezły.

#neuropa #rosyjskiemediaopolsce #4konserwy #historia #iiwojnaswiatowa

•  

@szurszur: Słowo "pogrom" jest jednym z nielicznych zapożyczeń z rosyjskiego funkcjonujących we wszystkich językach europejskich, więc z tym torowaniem to tak różnie...

•  

@szurszur: Walić korwinoidów, ważne co polski MSZ z tą nagonką zrobi, bo to wszystko tylko preludium przed hucpą która nas czeka w Yad Vashem.

•  

@szurszur: To słowa Wiaczesława Wołodina - tak nazywa się ów przewodniczący Dumy Państwowej.
      @Andreth: Nieprzypadkowo właśnie z rosyjskiego zapożyczono to słowo, bo to w Rosji miało miejsce wyjątkowo wiele pogromów. Zarówno w czasach Aleksandra III i Mikołaja II, jak i podczas wojny domowej w Rosji 1917-1922.
      W Rosji powstała Czarna Sotnia, w Rosji funkcjonariusze Ochrany spreparowali "Protokoły mędrców Syjonu" (które zresztą niektóre oszołomy do dziś uznają za autentyczne). W Rosji skala antysemityzmu i przemocy wobec Żydów była wyjątkowo duża.
      Więc kto jak kto, ale Rosjanie, obok Niemców i muzułmanów, są ostatnimi, którzy mają prawo do wyciągania innym antyżydowskich momentów z historii.

•  

Nieprzypadkowo właśnie z rosyjskiego zapożyczono to słowo, bo to w Rosji miało miejsce wyjątkowo wiele pogromów. Zarówno w czasach Aleksandra III i Mikołaja II, jak i podczas wojny domowej w Rosji 1917-1922.
      W Rosji powstała Czarna Sotnia, w Rosji funkcjonariusze Ochrany spreparowali "Protokoły mędrców Syjonu" (które zresztą niektóre oszołomy do dziś uznają za autentyczne).

@Trojden: Wiem. Dlatego to napisałam.

W Rosji skala antysemityzmu i przemocy wobec Żydów była wyjątkowo duża.

@Trojden: Jak na koniec wieku XVIII, XIX, i początek XX. No bo przedtem i później jednak gdzie indziej bywało gorzej. Choć i Armia Czerwona bywała oskarżana o pogromy.

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Apropos znaleziska z reklamą z Bondem. Rozmawiaiac ostatnio z jedną dziewczyną przypomniało mi się, że sporo osób do końca nie wie co pijał agent 007. Wiele osób utożsamia martini z włoską marką Martini (która m.in. do nie dawna sponsorowała Williamsa w F1).

Otóż nie jest to to samo. Martini, które pija Bond to nazwa drinka, którego (w wersji klasycznej) robi się praktycznie z samego ginu, z dodatkiem wytrawnego wermutu (są różne warianty proporcji - 4:1, 6:1, itd). Podaje się go w specjalnym kieliszku do martini (trójkątnym, z długą nóżką) i podaje ozdobione oliwką lub skórką z cytryny. Jedyne co to ma wspólnego z marką Martini to to, że w swojej ofercie ma ona właśnie wytrawnego wermuta.

Bond zamawia wódkę martini, czyli po prostu wariant, gdzie zamiast ginu jest wódka. Tak - to co pija 007 to głównie czysta wódka z odrobiną wytrawnego wermuta.

A i pamiętam, że jak byłem mały to nie kumałem o co chodzi z tym "wstrząśnięta, nie mieszana". Zastanawiałem się jak można wstrząsnąć dwoma napojami tak, żeby się nie zmieszały. Okazało się, że tego ta laska też nie widziała. Otóż chodzi o sposób przyrządzania drinków. Jak się ma kilka składników to można je m.in. zmieszać - użyć łyżki barmanskiej, żeby wymieszać składniki w szklance. Można też przelać je do shakera i wstrząsnąć przez chwilę, dzięki czemu drink się napowietrzy i lekko spieni (lub mocno - w zależności czym wstrząsamy). Właśnie tą drugą opcję wybierał Bond.

Co do marki Martini to mam wrażenie, że w Polsce jest ona bardziej znana ze słodkich wermutów - białego Bianco, czerwonego Rosso i różowego Rossato. I tak spotkałem ludzi co myślą, że Bond właśnie słodkiego wermuta pije (ewentualnie wzmocnionego wódką). Nawet na jakichś domówkach widziałem ludzi co robili drinka ze słodkiego wermuta, dodawali trochę wódki i, uwaga uwaga, wrzucali oliwkę do środka :) Jak pytałem czy im pasuje marynowana w occie oliwka w słodkim drinku to mówili, że przecież tak pije James Bond :)

Wpis z głowy - mam nadzieję, że nie pomyliłem nic.

#jamesbond #bond #ciekawostki #alkohol #film
    pokaż całość

odpowiedzi (20)

Mordy, przyjechali Panowie Monterzy i właśnie zainstalowali mi światlowód. Po 10mb/s neostrady, przesiadam się na potężne 500mb/s. Destiny 2 zassało mi w 10 monut a nie 4 dni. Zaprosilem już kolegów na świętowanie, bo wiadomo, jak się nie opije to łączę potem muli. Cieszę się jak dziecko. Aha tv tez jest. Zaraz zemdleję

#chwalesie

odpowiedzi (157)

• odpowiedzi (11)