•  

  Przewodniczacy rosyjskiej izby niższej parlametnu w dzisiejszym przemówieniu wezwał Polskę do przeproszenia całego świata za utorowanie drogi do ludobójstwa Zydów.

  Coraz grubsze działa, a to dopiero poczatek.

  W Polsce największa część Żydów w całej Europie została zniszczona. I to nie przypadek, koledzy, ponieważ to w Polsce powstały setki obozów koncentracyjnych i obozów śmierci, w których celowo niszczono Żydów, Słowian, jeńców wojennych innych narodowości. Było to w dużej mierze ułatwione przez przedwojenną atmosferę w Polska oraz pozycję kierownictwa tego kraju, którae podsyciło nastroje antysemickie w społeczeństwie i utorowała drogę do późniejszego ludobójstwa, Holokaustu, dlatego polskie kierownictwo musi wnieśc przeprosiny wobec Żydów i całego świata"

  źródło j.ros klik

  Szkoda, że nie zapisałem sobie wypowiedzi korwinów czy jabłonowskich innych twierdzących, że to USA na nas naciska w kwestiach zydowskich, a Rosja nie. Teraz już ciężko bedzie to wyszukać. A wykopfejs maja niezły.

  #neuropa #rosyjskiemediaopolsce #4konserwy #historia #iiwojnaswiatowa

  •  

   @szurszur: Słowo "pogrom" jest jednym z nielicznych zapożyczeń z rosyjskiego funkcjonujących we wszystkich językach europejskich, więc z tym torowaniem to tak różnie...

  •  

   @szurszur: Walić korwinoidów, ważne co polski MSZ z tą nagonką zrobi, bo to wszystko tylko preludium przed hucpą która nas czeka w Yad Vashem.

  •  

   @szurszur: To słowa Wiaczesława Wołodina - tak nazywa się ów przewodniczący Dumy Państwowej.
   @Andreth: Nieprzypadkowo właśnie z rosyjskiego zapożyczono to słowo, bo to w Rosji miało miejsce wyjątkowo wiele pogromów. Zarówno w czasach Aleksandra III i Mikołaja II, jak i podczas wojny domowej w Rosji 1917-1922.
   W Rosji powstała Czarna Sotnia, w Rosji funkcjonariusze Ochrany spreparowali "Protokoły mędrców Syjonu" (które zresztą niektóre oszołomy do dziś uznają za autentyczne). W Rosji skala antysemityzmu i przemocy wobec Żydów była wyjątkowo duża.
   Więc kto jak kto, ale Rosjanie, obok Niemców i muzułmanów, są ostatnimi, którzy mają prawo do wyciągania innym antyżydowskich momentów z historii.

  •  

   Nieprzypadkowo właśnie z rosyjskiego zapożyczono to słowo, bo to w Rosji miało miejsce wyjątkowo wiele pogromów. Zarówno w czasach Aleksandra III i Mikołaja II, jak i podczas wojny domowej w Rosji 1917-1922.
   W Rosji powstała Czarna Sotnia, w Rosji funkcjonariusze Ochrany spreparowali "Protokoły mędrców Syjonu" (które zresztą niektóre oszołomy do dziś uznają za autentyczne).


   @Trojden: Wiem. Dlatego to napisałam.

   W Rosji skala antysemityzmu i przemocy wobec Żydów była wyjątkowo duża.

   @Trojden: Jak na koniec wieku XVIII, XIX, i początek XX. No bo przedtem i później jednak gdzie indziej bywało gorzej. Choć i Armia Czerwona bywała oskarżana o pogromy.

Gorące dyskusje ostatnie 12h