•  

  Skandal w #poznan Podejrzany ksiądz pedofil został usunięty z kapłaństwa... i dostał pracę w kurii dzięki Abp. Gądeckiemu Tak oto kościół bohatersko walczy z problemem w swoich szeregach.

  W poznańskiej kurii pracuje ksiądz podejrzany o molestowanie i zgwałcenie chłopca.
  Sprawę opisuje na swoich łamach poznańska "Gazeta Wyborcza". Chodzi o Krzysztof G., który według śledczych w latach 2001-12 kilkadziesiąt razy wykorzystał seksualnie Szymona z Chodzieży. Zarzuca mu się m.in. bicie i gwałcenie ofiary.


  W październiku G. usunięto ze stanu kapłańskiego, ale zajmujący się sprawą Piotr Żytnicki ustalił, że już miesiąc później były ksiądz znalazł pracę w... poznańskiej kurii. Metropolita poznański abp Stanisław Gądecki zatrudnił go w roli magazyniera w diecezjalnym archiwum akt dawnych.

  Według ks. Macieja Szczepaniaka, rzecznika kurii, to tymczasowe rozwiązanie, do czasu znalezienia przez G. nowej pracy. Tak nie stało się do dzisiaj, a ks. Szczepaniak stwierdził, że w obecnym miejscu zatrudnienia G. nie ma kontaktu z młodzieżą oraz dziećmi, więc ta praca nie niesie zagrożeń i jest formą społecznej prewencji.

  Śledztwo dotyczące podejrzeń wobec G. od dawna jest szeroko opisywane w mediach. Apb. Gądecki odmówił wydania dokumentów dotyczących sprawy, a po zwolnieniu z tajemnicy poinformował, że znajdują się one w Watykanie. Prokuratura nie zarządziła jednak przeszukania poznańskiej kurii.

  #polska #tylkoniemownikomu #pedofilewiary #bekazkatoli #neuropa #poznan #kosciol

  źródło: episkopat.pl

  Gorące dyskusje ostatnie 12h