Wpis z mikrobloga

Kilkukrotnie dostałem trochę minusów za to, że ośmieliłem się zwrócić uwagę, że media zachodnie inaczej widzą spór polsko-rosyjski niż jest to przedstawiane na wykop.pl i w polskich mediach.

Wczoraj odbyła się debata w PE "Distortion of European history and remembrance of the Second World War "
Tu są stenogramy wypowiedzi. Może być potrzebny translator Google'a.

https://www.europarl.europa.eu/doceo/document/CRE-9-2020-01-15-ITM-015_EN.html

Myślę, że dla niektórych może to być bardzo pouczająca lektura.
//
#europa #historia #drugawojnaswiatowa #rosja #niemcy #polska #wojna #putin
  • 8
jestem mocno zaskoczony, kiedy widzę, jak łatwo


@kjjbox: Na początku dziwiłem się, że dają się tak łatwo manipulować. Kiedyś idąc z psiną głośno zaśmiałem się mówiąc, że głupcy łykają jak pelikany, moja psinka w tym momencie podniosła nogę i sobie ulżyła. Chyba miał rację, trzeba podobnie.( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ortaliontrenera:

mozesz skrocic


Wbrew temu, co twierdziły wczorajsze nagłówki, tak naprawdę (co każdy sam może sprawdzić czytając wypowiedzi pod wcześniej podanym linkiem), w dyskusji europarlamentarzystów był pełen wachlarz poglądów: od broniących stanowiska Polski, poprzez sympatyzujące z Polską, upominające Polskę i w końcu zarzucające Polsce przekłamywanie historii.
//
@kjjbox: Wkleiłeś link do transkrypcji (a nie stenogramu) wypowiedzi posłów PE. Możesz łaskawie wskazać, którzy posłowie wskazują winę (albo współwinę) Polski za wywołanie drugiej wojny światowej? Który fragment polskiej narracji jest tam kwestionowany? Że Polska wywołała II WŚ? Przyczyniła się bezpośrednio do wywołania?
@lrwmdsh_itt:

Odpowiem z pamięci. Oczywiście to, że przywołuję dane wypowiedzi, nie oznacza, że się z nimi identyfikuję oraz uważam je za zgodne z prawdą historyczną.
Zarzuty przekłamywania historii:
Jedyna przyczyna wybuchu 2WŚ to pakt Ribbentrop-Mołotow
Stawianie na tym samym poziomie odpowiedzialności Hitlera i Stalina za wybuch wojny
Idealizowanie postawy polskiego społeczeństwa i rządu przed i w trakcie wojny
//
@lrwmdsh_itt: @ortaliontrenera:
@kjjbox: No sprawdziłem kilka wypowiedzi z góry i widze jest wśród nich jeden krytyk - ale to gosc z komunistycznej greckiej partii. Rosjanie na niedawnym spotkaniu gdzie dyskutowali strategie walki historycznej wskazali na sojuszników w postaci komunistycznych srodowisk szczególnie na południu Europy. Wiadomo, że komunisci beda mówić okreslone rzeczy i bronic okreslonych srodowisk. rudno aby w PE była jednomyslnosć. Ważne, że liczbowo wyszlismy na plus.
zresztą Rosjanie