Gorące dyskusje ostatnie 12h

Hej mirki

Czy kogoś zaciekawi tutaj "pizzo-inflacja" ヽ( ͠°෴ °)ノ na przykładzie wybranych pizz i lokali w Rzeszowie w latach 2019-2022?

TL;DR:
    - Ceny pizzy średnio wzrosły o ~33%
    - W 2019 przeciętna pizza o rozmiarze ok. 42 cm kosztowała 35 zł
    - W 2022 przeciętna pizza o rozmiarze ok. 40 cm kosztuje już 45 zł
    - Ze zbadanych 30 lokali zawinęło się już 8 (~27%)
    - Link do arkusza: https://docs.google.com/spreadsheets/d/e/2PACX-1vSjbjCSvakm5dLn9ZAsxBQRsiIr92dMIgYuLx-Kgp-_MXA4QXgg-E7YbZcMW-9-z31OkFIWuxxB3Ser/pubhtml

Long story short:

pokaż spoiler Swego czasu, jak jeszcze w Rzeszowie działały tylko pyszne.pl i pizzaportal, a kody zniżkowe były dosyć często i hojnie rozdawane, to lubiłem sobie zamówić pizze za jakieś tam "grosze", a że gustowałem wtedy głównie w pikantne i nie chciało mi się za każdym razem na pysznym szukać, jaką i skąd by tu teraz zamówić, to zrobiłem sobie w notatkach spis, który lokal takowe oferuje, w jakim rozmiarze (głównie te większe) i za ile, aby potem szybciej takową zamówić (nie były to jakieś najlepsze lokale, bo wtedy liczyła się głownie dla mnie cena za rozmiar). No i wczoraj robiąc porządek w notatkach znalazłem te zapiski, których ostatnia modyfikacja datowana była na 26.10.2019 więc pomyślałem, czemu by nie zestawić tych pizz z rokiem 2022. Tak to wklepałem stare zapiski do arkusza, przejrzałem znów na pysznym jak wyglądają teraz ceny no i tak powstał, ten chyba dosyć unikalny wgląd, jak kształtuje się wzrost cen pizz w Rzeszy. Przy okazji dodałem też informacje o kosztach dostawy i MWZ, których w 2019 praktycznie nie robiłem (poza dwoma wyjątkami), a to pewnie dlatego, że jak prawilny wówczas cebularz, jestem dosyć przekonany, że wybierałem wtedy tylko te lokale, w których dowieziono by mi tę pizzę "gratis" bez dodatkowych kosztów, gdy teraz to też już coraz rzadsza z opcji. ( ͡° ʖ̯ ͡°) I tak na koniec jeszcze od siebie dodam, że chociaż moje wynagrodzenie w porównaniu do 2019 wzrosło o ponad 50%, to mało kiedy już sobie taką pizzę zamawiam, gdyż jakoś mój psychiczny próg bólu cenowo-pizzowy został przekroczony i wolę sobie ów "placek drożdżowy" zrobić sam w domu... (╯°□°)╯︵ ┻━┻
    #pizza #inflacja #rzeszow #pysznepl #ceny #drozyzna #gastronomia
    pokaż całość

odpowiedzi (42)

Ja pierdole.
    Termomixiarze xDDDD

Tylko, że jak kupię sobie to zjem jedną, a jak zrobię to wpierdolę pół blachy. I który wariant jest lepszy dla mojego zdrowia?
    Może w ogóle robić codziennie 5 drożdżówek dziennie, to mi się zwróci w miesiąc xD
    To była normalna, fajna dziewczyna, a teraz? Co rozmowa, co spotkanie to bez wzmianki o termomikserze nie wytrzyma. A na Fejsie dzień w dzień post o tym sprzęcie. Eh xD
    #logikarozowychpaskow #thermomix #heheszki
    pokaż całość

odpowiedzi (103)

Bank z rigczem

#heheszki #pasta #lgbt #bekazlewactwa #pracbaza

. . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

odpowiedzi (56)