Wpis z mikrobloga

Moje postanowienie noworoczne to kupno roweru. Żadne dojeżdżanie do pracy czy inne wyczynowe 200 czy 300km tygodniowo. Zwykły górski rower do jazdy po lesie, z górki, pod górkę, etc. Czasami wrzucenie go na samochód i weekendowy wyjazd gdzieś w Karkonosze, żeby pojeździć po nieco bardziej zróżnicowanym terenie. Znalazłem już kilka modeli dla siebie, które będę przymierzał w przyszłym tygodniu. Tylko za nim to zrobię to chciałem się, czy warto dopłacać ok. 700 zł do modelu ze screena numer 1 czy różnica w sprzęcie jest niewielka/nieznaczna i warto wziąć rower ze screena numer dwa?

#rower #rowery #pytaniedoeksperta #pytanie
Pobierz
źródło: comment_mkZl7s9oRhKBArvXF0EC56razRXHb4o8.jpg
  • 24
@cdwdj:

zwracaj uwagę na amortyzator i to na jego podstawie dokonuj wyboru.
Osprzęt wcale nie jest aż tak istotny. Jedno przełożenie w te czy we wte nie robi różnicy.
Dobry i kiepski amor robią wielka różnicę.
@cdwdj: #!$%@? wie. Z jednej strony masz lepszy widelec i 12s, z drugiej ten lepszy widelec i tak jest na szpilkę co trochę trąci latami 90tymi. Moja opinia jest taka że szukaj czego innego.
@bibsz: właśnie sobie porównywałem, bo miałem kupować w tamtym roku model ze screena numer 2, ale model z roku 2019 (te ze screenów są z 2020) i tam był amortyzator z screena numer 1. Ten amortyzator XCR z pierwszego screena jest droższy o jakieś 400 złotych, więc pewnie jest lepszy.

No i jeszcze takie pytanie: czy potrafisz ocenić, czy którychś z tych powyższych amortyzatorów jest dobry/zły? :)
@dran2: Dzięki za odpowiedź. Mógłbyś mi coś polecić, jeśli chodzi o amortyzatory? Na co zwracać uwagę? Co jest dobre, a co złe?

e: o to chciałem pytać i uprzedziłeś mnie o 9 sekund :)
@cdwdj: Tak jak pisze @bibsz warto ze względu na amortyzator powietrzny. Napęd też jest z wyższej grupy, ale to nie ma żadnego znaczenia dla Ciebie. No dobra, trochę łatwiej będzie podjechać pod baaardzo strome góry, bo ma lżejsze miękkie przełożenie. A no i w rowerze nr 1 masz blokowanie amortyzatora z poziomu kierownicy, a w nr 2 na goleni co jest raczej trudne i niewygodne podczas jazdy.
@cdwdj: NIe powiem bo nie wiem. Nie jestem na czasie - amortyzator (dobry) kupiłem 12 lat temu i do dziś sie nim ciesze. I uważam iz to naważniejszy (obok hamulców) element roweru górskiego.
Naped wcale nie jest tak istotny
@cdwdj: Absolutne minimum to 15mm ośka. XCR wystarczy na początek dla większości ludzi. To cegła, ale możesz pompką ustawić ciśnienie, masz regulację odbicia i nie łapie luzów od stania. Nie wiem jak z dostępnością części zamiennych ale coś tam może dystrybutor załatwi, jak nie to się to kiedyś wymieni na coś porządnego. W swojej klasie cenowej jest ok. No ale absolutne minimum to 15mm ośka. Mamy lata 20 XXI wieku.
@cdwdj:
RS recon gold/ RS reba. warto - nawet kosztem innego osprzętu.
Gdybym miał kupować MTB i miał ograniczony budżet kupił bym coś taniego ale wyposażył własnie w dobry widelec.
@cdwdj: Nie i nie rób tak. Kompletny rower wyjdzie taniej, kupno roweru po to aby od razu coś w nim wymieniać nigdy się nie opłaca. Jeszcze jakąś małą część można sobie wymienić dla satysfakcji ale nie najdroższą obok kół część w rowerze.
@dran2: ale to jakieś resztki po przecenie sa - w cenie regularnej nie ma szans. Z reszta doskonale o tym wiesz.

A składanie jak najbardziej ma sens jesli wiesz co robisz jak i po co.
w cenie regularnej nie ma szans. Z reszta doskonale o tym wiesz.


@bibsz: Też pisałeś o kombinowaniu. Zawsze szuka się przecen, nikt nie kupuje rowerów po cenie katalogowej. Taki #!$%@? rynek się stworzył ze wszystkie ceny są szacowane pod minimum 15% rabatu.
@bibsz: @dran2: @cdwdj: po co ta dyskusja o składaniu (nie da sie taniej niz w sklepie gotowiec imo, czekając na promocje to mozna rower złożec w 2 lata) jak facet sie pyta czy warto dopłacić. Według mnie nie warto. Piszesz o wypadzie raz na jakis bla bla, podejrzewam, że nie jestes zawodowcem skoro pytasz na wykopie ktory rower kupic. Jestem przekonany ze nie odczułbys roznicy ktory amor jest pompowany,