Wpis z mikrobloga

Brytyjskie startupy technologiczne, mimo niepewności zw. z Brexitem, pozyskały w 2019 r. więcej środków od funduszy VC niż niemieckie i francuskie łącznie

Zarówno łączne PKB Francji i Niemiec jak i ich łączna populacja są ponad dwukrotnie większe niż Wielkiej Brytanii, jednak mimo wysiłków władz w Paryżu i Berlinie w stymulowaniu przedsiębiorczości technologicznej, obiecujące firmy z Londynu znacznie lepiej radzą sobie w pozyskiwaniu finansowania. Łącznie tech. startupy z Wielkiej Brytanii pozyskały 33% tego co wszystkie startupy technologiczne w całej Europie.

Poniżej wykres z porównaniem WB, Niemiec, Francji i Izraela.

Obserwuj #infog - ciekawe infografiki, wykresy, mapy (gospodarka, społeczeństwo, technologia, przyroda)

źródło

#gospodarka #ciekawostki #ekonomia #europa #gruparatowaniapoziomu #technologia #inwestowanie #inwestycje
Pobierz cieliczka - Brytyjskie startupy technologiczne, mimo niepewności zw. z Brexitem, pozy...
źródło: comment_uXqpHDlT1sXUp4WHPQ7w8ZpXdhoZCWCz.jpg
  • 6
boże, tego sie czytać nie da. Jeżeli coś podobnego piszesz zadbaj o spójność lingwistyczną. Ten wywód czyta się jak na żywca skopiowany z tłumacza


@StachuChmura: Ale o jaką "spójność lingwistyczną" chodzi, bo to dość rzadko używane sformułowanie? ( ͡ ͜ʖ ͡) No i chyba rzadko używasz tłumacza bo to zdecydowanie nie pasuje do efektów jego działania
@cieliczka: Uwaga, odpowiadam czemu. Bo mówią po Angielsku więc wszyscy inwestują w rynek, który łatwo spenetrować, rozeznać się i jednocześnie mieć najlepsze zasięgi na świecie, bo angielski to język międzynarodowy, plus najbogatsza gospodarka świata, to kraj anglosaski. Brytyjczycy korzystają po prostu z tego, że w świecie zachodnim kultura anglosaska jest hegemonem.
Uwaga, odpowiadam czemu. Bo mówią po Angielsku więc wszyscy inwestują w rynek, który łatwo spenetrować, rozeznać się i jednocześnie mieć najlepsze zasięgi na świecie, bo angielski to język międzynarodowy, plus najbogatsza gospodarka świata, to kraj anglosaski. Brytyjczycy korzystają po prostu z tego, że w świecie zachodnim kultura anglosaska jest hegemonem.


@Mikka: Tu nie chodzi o język ale fakt, że zanotowano rekordowy wzrost inwestycji mimo Brexitu i niepewności regulacyjnej z tym związanej.
@cieliczka: No własnie ci odpowiedziałem we wpisie czym może być to spowodowane. Zauważ że oni co roku odnotowują wzrost(oprócz 2018), znaczy inwestowanie tam ma dalej więcej zalet niż w Europie kontynentalnej. Irlandia, dzięki temu że na przełomie wieków stała się hubem dla Amerykańskich firm IT, tak bardzo się rozwinęła. Myślę że kwestie językowo kulturowe miały tu spory wpływ dla Amerykańskich firm, przy wyborze swoich europejskich siedzib.