Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z was prowadzi dziennik kosztów posiadania auta? Od zakupu mojego #bmw #e46 mija równe 7 lat. Postanowiłem zrobić małe podsumowanie mojego excela, gdzie starałem się wrzucać jakieś 90% wydatków na auto. Dzisiejsze statystyki przy użytkowaniu w 100% prywatnym wyglądają następująco:

Pacjent - E46, 2000 r., 2.8+LPG
Okres czasu - 7 lat
Przebieg przez ten czas - 67k km
----------------------------------------------
Koszt ubezpieczenia+przeglądu+napraw+serwis olejowy+opony itp - 8,94 zł / dzień posiadania auta
Ten sam koszt co powyżej w przeliczeniu na przebieg daje - 0,34 zł / km
Orientacyjne koszty paliwa - 6,66 zł / dzień

Łączny koszt dzienny posiadania auta wychodzi w przybliżeniu 8,94+6,66=15,6 zł /dzień

Szczerze, trochę mnie to zaskoczyło. W sposób negatywny xD nie byłem świadom, że posiadanie auta kosztuje mnie prawie 16 zł dziennie :) jednak na co dzień człowiek tego nie odczuwa i nie zastanawia się nad tym. Duża w tym rola wieku auta który obecnie ma 20 lat :) Teraz pytanie, kiedy trzeba przestać ładować kasę w auto i się go pozbyć, a kiedy już zajeździć go do końca (lub pozwolić zjeść rudej) ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jestem ciekaw na jakim poziomie są wasze koszty. #motoryzacja #samochody #auto #finanse
  • 41
@mor3nko: Polo 1.4 TDI OC na matkę bez prawka ale brak zwyżek za wiek 1260>860>560zł czyli 2700zł OC przez 3 lata, przebieg 36 000 spalanie 4.5-5.5 przy cenie paliwa średnio 5zł daje 9000 czyli OC jakieś 3zł dziennie a paliwo 6-7zł, naprawy i mody zamknęły się w 5000 pewnie ale nie chce mi się liczyć
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mor3nko: Mnie też zastanawia kiedy jest ten moment w samochodach że nie warto sprzedawać tylko już jeździć do konca i kiedy jest ten koniec ? XD jak oc przewyższa wartość auta ? Kiedy już jest w cenie złomu? XD
@baNicja Mialem takie 2 lata w tym okresie, gdy mialem do pracy 10 min na nogach, bylem singlem i mieszkalem w miescie z dobra komunikacja. Wtedy auto odpalalem na sile raz na tydzien czy dwa i rocznie mialem przebieg ok 4k. Ale ogolnie nie robie duzo km, zawsze mialem dosc blisko do pracy, a na ponad 1k km wycieczki 20 letnim autem sie nie wybieram :D
@lentilek: koniec jest przeważnie jak ruda szmata zacznie zjadać wszystko i nikt nie będzie chciał tego lepić i naprawiać xD lub po dzwonie.
mechanicznie to wszystko da się zrobić bez problemu..
Koszt ubezpieczenia+przeglądu+napraw+serwis olejowy+opony itp - 8,94 zł / dzień posiadania auta

Ten sam koszt co powyżej w przeliczeniu na przebieg daje - 0,34 zł / km

Orientacyjne koszty paliwa - 6,66 zł / dzień


@mor3nko: Przez pół roku jeździłem passatem b5, oczywiście w jedynym słusznym silniku i eksploatacja auta dziennie wynosiła mnie 20,46 zł ( ͡ ͜ʖ ͡) Doliczając paliwo wychodziło 32 zł. Dużo. Ale to