Wpis z mikrobloga

podobno przynajmniej jest vsync (nvidia)

no ale nie o tym - da się wymusić 60Hz? Na razie jestem na takim etapie, że najszybciej naprawiam coś ponowną instalką :)
@sm_m: na otwartym sterowniku wyświetliło komunikat, że dla bieżącej rozdzielczości 60Hz nie jest obsługiwane.
Odpaliłem ponownie sterownik od nvidii

Screen 0: minimum 8 x 8, current 1440 x 900, maximum 8192 x 8192

VGA-0 disconnected primary (normal left inverted right x axis y axis)
LVDS-0 connected 1440x900+0+0 (normal left inverted right x axis y axis) 303mm x 190mm
1440x900 60.00*+ 40.00

Tu jest 60 i 40

ps. Wykop serwis nr 1
@matejss: kombinowałem z tym

Force Compsition Pipeline

od wczoraj, do tego coś z

vm.swappiness

i doszedłem do etapu, że miałem vsync, ale grafika nie nadążała ogarnąć 60fps w prostym teście i było 30 ¯\_(ツ)_/¯
@sm_m: chodzi o 'Force Compsition Pipeline'? Bo nic podobnego do vsync/vblank tam nie widzę, chyba, że mówisz o innym programiku

co by nie było w tej chwili działa...
Pobierz kwasny - @matejss: kombinowałem z tym 
Force Compsition Pipeline 
od wczoraj, do teg...
źródło: comment_fuU9C1tY5grgSjMFcuY45fZ2MKEeqDiO.jpg
@kwasny: problem z tearingiem i tego typu nie jest tyle co po stronie linuxa a nvidii, która dość otwarcie wykłada wuja na ten system.
Jakby sterowniki nvidii były otwarte jak AMD lub większości kurde sprzętów to można byłoby je wrzucić do kernela jak pan bóg przekazał i wtedy byłby spokój raz na zawszę.
Użytkownicy AMD czują się w linuxie jak w domu bo nie muszą praktycznie nic instalować NIGDY bo wszystko
matejss - @kwasny: problem z tearingiem i tego typu nie jest tyle co po stronie linux...
@matejss: coś o tym słyszałem, ale po ponownym zainstalowaniu sterowników dzisiaj system w końcu działa jak Windows - płynny kursor, vsync itp. świeżo po instalacji tego nie było, nie ogarniam
@kwasny: Coś grubszego się dzieje ostatnio właśnie chyba z AMD, ludzie nie wiedzą czy to przeglądarka czy windows czy drivery od GPU. U mnie m.in. przy 60fps na YT.