Wpis z mikrobloga

Mirki co warto wziąć na zajęcia WOT prócz tego co dali. Chodzi mi bardziej o to co wziąć do czyszczenia broni. Coś na pierwszym zjeździe mówili o oleju żeby się zaopatrzyć.
#wojsko #bron
  • 38
@Waspin jadę drugi raz na pierwszych zajęciach nie mieliśmy strzelnicy broń dali i trochę o niej opowiadali na koniec wspomnieli żeby zaopatrzyć się w olej. Na przygotowawczej olej dali do czyszczenia broni wystarczyła szmata, sznurówka i trochę piachu.
@acepiter: https://www.militaria.pl/protechguns/plyn_do_czyszczenia_i_konserwacji_broni_protechguns_clean_gun_g28_p105647.xml
To jest bardzo fajne. Dobrze czyści i dobrze konserwuje.
Są jeszcze jednorazowe ściereczki nasączone tym płynem. Jedną da radę wyczyścić całą broń, ale to i tak słabo się kalkuluje.
Brunox lepiej czyści broń po strzelaniu, ale nie konserwuje. Do tego jest droższy i trzeba dokupić jeszcze olej do konserwacji.
WD40 czyści tak sobie i w ogóle nie konserwuje. Odradzam.
Kiedyś był jeszcze naprawdę niezły olej do czyszczenia łańcuchów w
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@acepiter: bogowie, jak pomyślę że mój cattlemanek jak wypluje z siebie może 60-80 kulek to dostaje oprysk z brunoxa, potem dokładną kąpiółkę z Hege Smoke, detergentem, szczoteczkami a potem jeszcze aksamitne wyściełanie ballistolem to jak czytam

do czyszczenia broni wystarczyła szmata, sznurówka i trochę piachu.

to mam pseudoudar, teraz mi przez Ciebie lewa ręka drętwieje, opie bandyto!
@NukeOps teraz będę pierwszy zajęcia to były tylko dwa dni z czego pierwszy to cały dzień wypełniania formularzy egzamin z WF. W niedzielę nam wręczyli broń itd. ale strzelania nie było.
bogowie, jak pomyślę że mój cattlemanek jak wypluje z siebie może 60-80 kulek to dostaje oprysk z brunoxa, potem dokładną kąpiółkę z Hege Smoke, detergentem, szczoteczkami a potem jeszcze aksamitne wyściełanie ballistolem to jak czytam


@Waspin: wojsko ¯\_(ツ)_/¯

Jakby przyszło do wojny to ni #!$%@? nie biorę tego gówna, wolę swój prywatny
@acepiter: to co dała mi Matka Armia, ale szybko dokupiłem trochę swojego - rękawice, kapelusz, bieliznę termoaktywną, buty. Mówiąc najogólniej, monowskie rzeczy nie są najlepsze.
Pewnie. I to na pierwszych ćwiczeniach rotacyjnych. Miałem je dość szybko, bo na początku czerwca, gdzie na koniec maja miałem przysięgę.
@acepiter: @NukeOps: w tamtym roku byłem na przygotowawczej i pierwsze strzelanie prawie po 2 miesiącach mieliśmy (całe szkolenie 3 miesiące) XD wyglądało to tak, że poniedziałek 5 strzałów z ostrej, a środa egzamin, ze ślepaków też nie strzelaliśmy xD ale olej dawali, jak ktoś słabo trafił to szczoteczkę miał bez włosia do czyszczenia.

więc jak widać dużo zalezy od jednostki i ogarnięcia ludzi w niej pracujących xd
@NukeOps @Micros kak byłem na przygotowawczej to pierwsze strzelanie po 2 tyg. 5 nabojów. Strzelań było chyba 5 ostatnie po 40 - 50 nabojów. Nie było strzelania ze ślepaków. U mnie to bardziej przypominało zetke. Lekko nie było jest. Jak ktoś słabo strzelał dzień w masce do wieczora.