Wpis z mikrobloga

Siemanko na emigracji.
Zastanawiam się nad kupnem #samochody w #uk , jestem tutaj stosunkowo krótko bo niespełna rok i chciałbym sie jakoś rozwinąć.
Teraz moje pytanie:
-czy lepiej brać samochód za ok £1k , żeby był mały, z małym silnikiem itp?
-czy kombinować z kredytem ( choć nie wiem czy taki bym dostał, w wielu ogłoszeniach jest napisane ze bez problemu dają owe bez problemów) i szukać samochodu już nowszego np. 2015 , z lepszym wyposażeniem ,
-czy (może ktoś wie jak to działa od a do z) leasing i właśnie co by wybrać, żeby służyło dobrze i starczyło na eksploatacje tego samochodu,
Chciałbym poznać wasze zdanie na ten temat koledzy UK.
Pozdrawiam
  • 19
@pomoc_pomocynka ja po roku wziąłem nowe w leasing, bo nie chcialem się bawić z używkami,ktore można kupić tanio ale też można się naciąć I płakać przy mot później. Większość firm leasingowych wymaga 2-3 lat w UK. Jak chcesz to mogę Ci na priv wysłać firmę z którą załatwiałem.

I tak jak wyżej sprawdź pierw ile za ubezpieczenie zapłacisz
@mmk91: o super by było. Nie patrzyłem na nowe samochody. Ale za takie do £1k wychodziło coś koło £70/80 na miesięcy. Bo żyje w małej miejscowości, z podjazdem. Wiec nie ma tragedii, nie wiem jak z MOT i tax’em będzie
@pomoc_pomocynka: Zależy czego szukasz i do czego potrzebujesz.
Kumpel chce mieć nowe auto - Leasing na 2 lata. Nowa octavia. Jakieś £300 płaci miesięcznie za samo auto. Masz limit mil (10k mil rocznie), o każdą ryskę się pieklisz, bo Ci potrącą później.

Ja kupiłem używaną Astrę z 2011r. Cała historia, wszystkie MOTy. Sprzedawca równie wielki laik samochodowy co ja :D
£1650 bo odprysk na przedniej szybie.
Podatek £30 rocznie
Tyle, że
@GregPelka: No to teraz będę miał jeszcze większa rozkmine z tym leasingiem skoro mogą się dopier....ic o każda ryske.
Już nawet wypatrzyłem na auto trader audi z 2016 na 3 lata za niecałe £200 tylko żeby wykupić auto za e lata trzeba by było zapłacić £4,2k
Choć myśle, ze jeśli wchodzić w takie coś to po 3 latach brać następny samochód? Sam już nie wiem. Jeśli miałbym pewność ze samochód za
Ale wydaje mi się po tych ogłoszeniach na Facebooku, ze tutaj tez wielu Januszy


@pomoc_pomocynka: Zasada nr 1. Nie kupuj od ciapaka. Zasada nr 2 - pełna historia, MOTy, zaprzyjaźniony mechanik z którym pojedziesz na oględziny / do którego zawieziesz auto na szybki przegląd. Ja miałem farta.
Ale spokojnie do max 2k funa znajdziesz dobrą toyotkę z dobrym silnikiem i względnym przebiegiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@pomoc_pomocynka: żeby wydać £2k musiałbym czekać jeszcze z 2/3 miesiące. Najgorsze, ze stosunkowo niedługo tu jestem i brak znajomosci. Wiec bardziej będę musiał liczyć na szczęście, którego (szczerze) nie mam( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@pomoc_pomocynka: Szukaj samochodu zeby mial jak pisali "czysty MOT", najlepiej zadnych/malo advisory (ewentualnie jakis bieznik itp), zadnych fail, to bedzie oznaczalo ze ktos dbal o auto i nie czekal na problemy, i nic sie nie powinno rozleciec. Jak masz cala litanie advisory a potem nagle znika to nigdy nie wiadomo co sie dzialo, ktos ponaprawial czy pojechal do innego warsztatu:). Tu mozna przez dostepnosc MOT'u online szybko sprawdzac samochody jak tylko
jak wyzej wpisujesz tablice rejestracyjna i powinnes widziec wszystkie mot'y i co na nich wyszlo, plus przebieg. Jest to o wiele bardziej wiarygodne niz w pl i trwa kilka sekund. Jak bedzie brakowalo/mot bedzie sie urywal to moze byly zmieniane tablice/np prywatne albo cos kombinowane, ja bum wtedy odpuscil.