Wpis z mikrobloga

Mireczki, planuję zakup nowego #macbookair albo używkę #macbookpro.

Jeśli chodzi o używkę MBP, to czy taka oferta jest spoko? https://www.olx.pl/oferta/macbook-pro-retina-13-i5-8gb-256-ssd-2018r-tb-gwar-CID99-IDCzjbI.html#3818ecd5e8
Dopiero robię rozeznanie i chciałabym wiedzieć na co zwracać uwagę podczas kupowania używanego laptopa.

Ten MBP jest niewiele droższy od Air 2019, o którym również myślę (1.6GHz/8GB/128GB SSD/UHD 617)

Główne zastosowanie to internet, filmy, excel i word. Ale jeżeli wersję Pro mogę mieć po tej samej cenie co Air (lub trochę wyższej), to wolę lepszą specyfikację ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Proszę o porady ()

#macbook #apple
  • 13
@baka-neko: Zwracaj uwagę przede wszystkim na stan ekranu :) Taka mała ilość cykli baterii wskazuje na to ze laptop był ciagle podłączony pod zasilanie - niby to nic złego ale warto wiedzieć. Myśle ze do takiego zastosowania nie warto wydawać aż tak dużo. Na twoim miejscu szukałbym modelu z 2015. Oszczędzisz 2 tysiące i będziesz miała świetny sprzęt :)
@baka-neko: sama sobie odpowiedz bo wszystkie wymienione wyzej lapki pod wzgledem podzespołów Ci w zupełnosci wystarcza. ten jest nowy (?) wiec i ma gwarancje, spoko ale zastanow sie czy 128Gb pamieci wewnetrznej CI wystarczy. to jest dosyc mało. ja tak 3 lata dzialalem ale troche sie meczylem, ale Tobie powinno spokojnie wystarczyc
@ROZPEIRDOL9001: no właśnie te 128GB to trochę mało... ( ͡° ʖ̯ ͡°) obecnie mam 256GB i jest ok.
Rozumiem, że w Air te dwa rdzenie i5 1,6GHz będą lepsze niż dwa rdzenie 2,5GHz i5 2nd gen? Mój ośmioletni laptop tyle ma i zamula przy otwartej przeglądarce, excelu, wordzie i adobe readerze ( ͠° °) i szumi jakby miał zaraz odlecieć xD
@baka-neko: to niech ktos madrzejszy sie moze wypowie na temat szybkosci tych procesorow wzgledem siebie, ale pamietaj ze osx jest swietnie zoptymalizowany dzieki czemu nawet taki stary air dziala bardzo plynnie. aczkolwiek moj macbook pro 15 przy odpaleniu jakiegos procesu co pożera mu duzo procesora nagle odpala wiatraki i wlasnie szykuje sie do odlotu xD
@baka-neko: Wydajność podobna ale niestety nie wiem jak u nich wyglada sytuacja chociażby z klawiatura czy z bateria. Ja na twoim miejscu szukałbym jakiegoś starszego modelu pro bo on w zupełności wystarczy do twoich zastosowań :)