Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #mechanika #mechanikasamochodowa #nissan #almera #pomocy

Mireczki, pilna sprawa, sprawa dotyczy Almery N16 z 2001 r.
Otóż problem jest taki że auto nie zamyka się z pilota. A raczej nie zamyka się w innym miejscu niż pod domem.
Nie mam bladego pojęcia co to może być bo z taką anomalią się jeszcze nie spotkałem xD
Sprawa wygląda prosto- pod domem mogę sobie otwierać, zamykać, wszystko bez problemu, ale gdy gdzieś pojadę to nagle pilot w ogóle nie reaguje.
Centralka ogólnie działa bo można samochód zamknąć od środka z panelu, dlatego obstawiam problem z kluczykiem. Programowałem go ponownie ale nic nie pomogło, rozebrałem go, bateria jest tam 3V, zmierzyłem i podaje 2,94V. Jutro kupię nową i sprawdzę ale wątpię czy to coś zmieni.
Może ma ktoś pomysł skąd takie rzeczy mogą się brać? Proszę o jakiekolwiek porady bo samochód jest mi potrzebny na co dzień a strach go zostawiać otwartego (zamek w drzwiach się rozsypał, został tylko pilot)
Z góry dzięki!
  • 12
@Marynowane_Gowno: Jak będziesz miał coś cennego na widoku to zamknięte drzwi mogą nie powstrzymać złodzieja. Może dołóż sobie jakąś dodatkową chińską centralkę z drugim pilotem.
Albo w miejscu gdzie zostawiasz samochód poza domem ktoś zakłóca częstotliwość pilota.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@biskup2k:

Jak będziesz miał coś cennego na widoku to zamknięte drzwi mogą nie powstrzymać złodzieja
Owszem ale wolę mieć jednak spokojną głowę że auto jest zamknięte

Albo w miejscu gdzie zostawiasz samochód poza domem ktoś zakłóca częstotliwość pilota
Wątpię, parkowałem specjalnie w różnych miejscach i wszędzie było to samo. Bardziej wygląda to tak jakby sygnał ogólnie był słaby a pod domem go coś wzmacniało, sam nie wiem, jest to na tyle
Centralka ogólnie działa bo można samochód zamknąć od środka z panelu,


@Marynowane_Gowno: Pytanie brzmi z jakiej odległości działa. Pewnie już to robiłeś ale sprawdź pod domem, a później jak nie będzie łapała to stań jak najbliżej modułu - być może antena nie ma styku i akurat przypadkiem tak wychodzi, że jak byłeś poza domem to nie było styku.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@oczkers: Próbowałem już pstrykać pilotem jak najbliżej wszelkiej elektroniki ale nic to nie dało.
I jeszcze jedno, teraz o tym pomyślałem. Centralka ma jakiś swój odbiornik czy zgarnia sygnał z kluczyka przez antenę od radia? Bo ją mam lekko naderwaną, może ma to jakiś związek.

@Harmideron: Z pilota nie, tylko z panelu na drzwiach się da
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Harmideron: No i fajnie by tak było ale później ich nie otworzę xD
Bo otworzyć i tak musiałbym z pilota a on nie działa.
A nie mogę też wsadzić kluczyka w drzwi i otworzyć bo tak jak pisałem zamek w drzwiach jest zniszczony i dopiero jutro zamówię nową wkładkę, tak na wszelki wypadek
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dict: Zawsze zamykam z mniej więcej tej samej odległości, wcześniej działało, teraz lipa.

Ale teraz mi tak przyszło do głowy, skoro da się kluczyk zaprogramować to przyciski i sam pilot muszą działać... w takim razie coś z samą centralką?