Wpis z mikrobloga

Tak wygląda palenie w piecu przez mojego sąsiada. Tym razem go zgłosiłem na straż miejską, najpierw telefonicznie, potem jeszcze wysłałem maila z linkiem do filmu i podałem swoje dane, żeby zgłoszenie nie zostało zignorowane. Przyjechali jeszcze tego samego dnia. Nie wiem jak skończyła się interwencja, podejrzewam że pouczeniem. Zobaczymy czy znów się to powtórzy. Rzecz w tym, że jeszcze przez dwa lata sąsiad może używać starego pieca, więc nie można karać mandatami za samo palenie węglem, nawet jeśli to jakiś wyjątkowy syf nawalony pod same drzwi pieca i zapalony od dołu. Za dwa lata, gdy minie termin karencji (uchwała antysmogowa dla woj. Śląskiego) nie odpuszczę ani jemu, ani pozostałym sąsiadom. Nie mam z tego żadnej przyjemności, ale oni nawet nie wiedzą o nakazie wymiany pieców (lub udają, że nie wiedzą) i nie zamierzają tego robić. Coś czuję, że będzie lament w całym woj. bo co to, jak to, od kiedy!? #smog #slaskie #zabrze #ustawaantysmogowa #alertsmogowy #zanieczyszczeniepowietrza
Jonn - Tak wygląda palenie w piecu przez mojego sąsiada. Tym razem go zgłosiłem na st...
  • 2