Wpis z mikrobloga

Jakie dane? Napięcia na fazach, prąd na fazach, moc chwilowa na fazach, import, eksport energii aktywnej, pasywnej, częstotliwość. Z tego co widzę to ten licznik ma interfejsy komunikacyjne optyczny i szeregowy.

PS
W sumie nie sprecyzowałem, ale chodzi mi oczywiście o odczyt zdalny przez elektronikę. Chciałbym te parametry ładować do swojego systemu. Mam co prawda podlicznik z Modbusem, ale mam pewne rozbieżności z głównym licznikiem, prawdopodobnie z powodu bilansowania międzyfazowego.
@Zarzutkakke: Już mam. Obecnie tak jak pisałem, mam założony Norax 3, ale jak zapytałem pana montera czy ma odczyt zdalny to powiedział, że nie i że w najbliższej przyszłości wymienią na taki co ma. Skoro @testerwykop napisał, że obecnie montują OTUS-3 to stąd moje pytanie o odczyt.
@testerwykop: W sumie taka głowica optyczna podłączona do elektroniki odczytującej i wysyłającej dalej byłaby ok. Pomijając już cenę (300-500 zł) to ciekawe czy za jej pomocą można odczytać licznik należący do PGE. Chodzi mi raz o kwestie prawne, a dwa o to czy w ogóle da się coś samemu odczytać - protokół, czy nie jest to jakoś zabezpieczone przed odczytem itd..

Ps. Napisałem do numeron.pl, zobaczę co odpiszą w tej kwestii.
@endrju_pl: W najgorszym razie nie przejdziesz przez autoryzację. Prawem bym się nie przejmował tak bardzo - odczyt nie zmienia parametrów pracy urządzenia więc nawet gdyby ktoś się uczepił to nie bardzo ma co zarzucić.
@szyx22: Tak, wg moich informacji ma. Przy czym jeszcze samo bilansowanie może być algebraiczne, lub wektorowe(lepsze dla nas). Ja mam w PGE i mam wektorowe. Możesz to sprawdzić u siebie wchodząc w tryb serwisowy. Robi się to trzymając razem przyciski prawi i lewo przez parę sekund. Po tych paru sekundach ekran przełączy się i wtedy jedziemy np. w prawą stronę po kodach OBIS i lecimy aż wyświetli nam się po lewo
@endrju_pl: ok dzieki, a orientujesz sie czy to dziala jak produkcja leci tylko na 1 faze, falownik jednofazowy, bo już miałem przepinać instalację na zasilanie z 1 fazy i czy jest sens to robić?
@adeo1987: Mi zmienili na Otus 3 i w tamtym czasie byłem przekonany, że wszystkim mogą zmieniać bo Norax 3 nie ma chyba wbudowanej komunikacji. Niedługo po tym jak mi zmienili to koledze do Noraxa dołożyli tylko moduł do komunikacji. Także wynika z tego, że nie jest to pewnik. Od tamtego czasu trochę się już zmieniło i jeżeli miałbym obstawiać to pewnie zmienią na nowszy.