Wpis z mikrobloga

SPOILER ALERT
Od razu na wstępie zaznaczam, że nie jestem żadnym krytykiem a to co czytacie to zwykła opinia, zwykłego widza - fana Psów Pasikowskiego.

Byłem na #psy3 w kinie i niestety się zawiodłem. Gdyby to był film sensacyjny Pasikowskiego z innym tytułem to by zmieniło odebranie tego obrazu. Jako, że jest to kontynuacja legendarnych i przełomowych filmów lat 90 - całokształt trójki jest fatalny.

1. Scena z Moralesem
Morales miał za zadanie nawiązać do pierwszej sceny z drugiej części psów w której Sławomir Sulej ma swój monolog o kobiecie u Starego Mordziatego- bardzo charakterystycznie szybko mówi i takie zadanie miał Morales. Moim zdaniem zupełnie niepotrzebnie.

2. ''Śmieszne'' teksty
Jak już jesteśmy przy monologu Moralesa to od razu wypunktuje te ''śmieszne'' sceny z tekstami rodem z filmów Vegi.
We wcześniejszych Psach nie było ułamka śmiesznego momentu- te filmy były mega poważne od początku do końca , a w tej trzeciej części mega niepotrzebne i mega denerwujące były te ''śmieszne'' momenty.

3. Motyw GRU
GRU - coś na czym początkowo myślałem, że będzie oparta akcja filmu zostało tak szybko zapomniane jak wplecione w fabułę. Całe dwie krótkie sceny z udziałem GRU.

4. Scena seksu
W poprzednich wersjach sceny erotyczne miały napięcie i były stopniowo budowane. Na swój sposób były bardzo erotyczne i działające na wyobraźnie. W trójce scena seksu to zwykłe - niczemu nie potrzebne - rżnięcie i tyle

5. Strzelanina
Sceny akcji szczególnie w drugiej części były w odpowiednim miejscu, odpowiednim czasie i z odpowiednimi przeciwnikami. Tutaj zupełnie bezsensowna, wręcz hollywódzka strzelanina.

6. Motywy Leona Zawodowca
Dwie rzeczy które strasznie rzuciły się w oczy to sceny żywcem wyjęte z Leona Zawodowca tj. Schuchardt grający Cegielskiego - nie wzorujący się na Garym Oldmanie odgrywającego Normana Stansfielda a wręcz kopiujący 1:1 tą postać i scena ucieczki Franza = ucieczka Leona

7. Franz po 25 latach w więzieniu normalnie korzysta ze smartfona

8. Haker - komandos
Kolejny raz pokazany jest brak sensu i logiki w filmie dzięki postaci granej przez Fabijańskiego. Postać która jest jąkającym się nerdem-hakerem okazuje się komandosem z Afganistanu który jest super snajperem ¯\_(ツ)_/¯

9. Pokazanie policji z tej złej strony, skorumpowanej jako ''legalna mafię''. Motyw zabójstwa paralizatorem niepotrzebny. Mogli zabić go na 1000 innych sposobów, ale Pasikowski chciał nawiązać do interwencji policji w której też zabili młodego chłopaka paralizatorem i teraz Karyny i Sebixy jeszcze bardziej mogą nienawidzić policji.

10. Scenariusz ssie od początku do końca

Po wyjściu z kina strasznie zabolało mnie, że taką markę jak 2 części kultowych psów można było tak łatwo zepsuć. Miałem odczucie, że zebrały się leśne dziadki, aby dorobić do emeryturki, przy okazji pokazać córkę Lindy - może się rozwinie kariera córeczki, odwalić ponad 1.5h filmu i elo. Jedynie muzyka ratowała ten film.

Gdyby ten film nazywał się Pitbull, Labrador czy inny Husky - można by było go obejrzeć bez spiny przy piwku jako odmóżdzacz. Jednak ten film to Psy 3 przez co widzowie mieli chyba nieco większe wymagania, którym Pasikowski nie sprostał. Szkoda.

#kino #film
  • 10
@luteklutek: Ale Maurer jako zgorzkniały i stary przegryw bardzo mi się podobał. Szkoda,że film nie poszedł bardziej w stronę jedynki. Bardziej podkreślić zagubienie Franza oraz jego przegryw, bo tak naprawdę nic dobrego w życiu go już nie czeka. Z wita zrobić bardziej niejednoznaczną postać, który po zobaczeniu korupcji w policji zaczyna skłaniać sie ku metodom Franza i byłoby idealnie. Totalnie też wyciąć wątek GRU, ja nie wiem po co to było
@zakamuflowany_fetyszysta: a co do bmw to fakt, nie jestem mechanikiem ale też mam e61 i u mnie w stacyjce nie ma kluczyka przekręcanego tylko przycisk start/stop więc nie mogę kręcić na rozruszniku xd ale może były modele które miały normalną stacyjkę :P aż zaraz na forum bmw zapytam
@mwzorek: jak dla mnie od sceny strzelaniny z policją scenariusz legł w gruzach. Odniosłem wrażenie, że Pasikowski od tego momentu nie miał już pomysłu na dalszą część filmu i skrótami dociągnął do końca