Wpis z mikrobloga

Czesc ludzie. Czy ktos ma pomysl jak za to sie zabrac? :
1. Utwórz funckję, która na zadanej macierzy zapisze wzór ustalonych struktur(blok, ul, bochenek, łódka, światła uliczne, żaba, latarnia)
2. Korzystając z instrukcji np.random.choice oraz reshape z pakietu numpy stworzyć funkcję generują macierz kwadratową stopnia N wypełnioną wartościami 0 i 255 w losowy sposób
3. Utwórz funkcję, która jako argument będzie przyjmować dwie listy o równej liczbie elementów, a jej wynikiem będzie współczynnik korelacji
4. Utwórz funkcję, która jako argument będzie przyjmować listę liczb zmiennoprzecinkowych, a jej wynikiem będzie czwarty moment centralny (kurtoza)
5. Utwórz funkcję, która jako argument będzie przyjmować listę liczb zmiennoprzecinkowych, a jej wynikiem będzie trzeci moment centralny (skośność)
#python #python3
  • 17
@lionbest: Zgadza sie ale po to sa studia zeby sie tego nauczyc -> czy idac na Akademie Medyczna potrafisz kroic czlowieka i zrobic mu przeszczep serca? U mnie na kierunku sa osoby, ktore w ogole nie programowaly (Absolwenci AE) i naprawde maja ciezko (ostatnio kolezanka sie poplakal i wyszla z wykladu bo nie ogarniala)
Dodatkowo mamy R'a i tez tam leca z materialem, ze "Pythonowcy" maja problem.
Musze sie obronic bo
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@impedancja_impedancji: właśnie miałem od podstaw. To było straszne. 3/4 semestru to była nauka syntaxu krok po kroku typu to jest pętla i zadania typu jakieś proste operacje na tablicach albo wejście użytkownika i użycie switcha. Nie miałem wcale doświadczenia oprócz przejrzenia tutoriala do Pythona w liceum.
@impedancja_impedancji: No cóż, masz racje matura z informatyki, nie jest obowiązkowa. W sumie dziwne, że na pierwszym roku dali takie tematy. A nie właśnie matma, matma, matma i jakieś podstawy programowania.

No więc żeby to ugryjść naucz się pythona, potem programować sobie jakieś zadanka matematyczne, wróc do padstaw teori pogramowania potem a nastepnie przerób numpy. No i w końcu to będzie to dla ciebie banał.

Ale potem do bycia w tym