Wpis z mikrobloga

Mirki, są jakieś sposoby (dla uczciwych osób) na zapobieganiu kradzieży kaucji po wynajmie mieszkania? Specjalnie dopisałem "uczciwych", więc opłacenie ostatniego czynszu z kaucji nie wchodzi w grę (nie chce się zniżać do ich poziomu). Sądzę się z poprzednim właścicielem w sądzie okręgowym (czekam na pierwszą rozprawę... brak uszkodzeń, ale nie odda, "bo nie"). Teraz zmieniam mieszkanie na dużo lepsze, i obecny właściciel też coś przebąkuje, że kaucji mogę nie zobaczyć. Mam wrażenie, że żyję w jakimś matrixie #mieszkanie #wynajem #warszawa #chlewobsranygownem
  • 7
@dzikakuna88: Nie wiem czy było by to legalne. Na Allegro masz standardową dla każdej transakcji umowę kupna sprzedaży i regulamin Allegro i wszystko jest jasne, z takim portalem który nawet nie może nic zweryfikować pewnie można by sobie narobić biedy. Takie samo słowo przeciwko słowu jak zabawa w sądzie że "dałem gotówkę do kieszeni bez umowy a Janusz nie oddał". Co chwila ktoś będzie coś wypisywać na #!$%@? a potem się
@dran2: dlatego wprowadza się systemy reputacyjne oraz głosowanie przez innych członków sieci - im twardsze dowody, np. skany omów i wezwań do zapłaty, tym więcej like'ów i większa waga takiego komentarza
im twardsze dowody, np. skany omów i wezwań do zapłaty, tym więcej like'ów i większa waga takiego komentarza


@dzikakuna88: Nie znam się ale zgaduję że nie ma żadnej wagi bez wyroku sądu. Ja ci mogę wysłać wezwanie do zapłaty, a jak masz umowę i zdjęcia mieszkania w momencie wprowadzenia to chyba nikt nie będzie ryzykował nieoddania kaucji i ogólnie odwalania bo w sądzie przegra i zapłaci więcej.

głosowanie przez innych członków
Nie znam się ale zgaduję że nie ma żadnej wagi bez wyroku sądu. Ja ci mogę wysłać wezwanie do zapłaty, a jak masz umowę i zdjęcia mieszkania w momencie wprowadzenia to chyba nikt nie będzie ryzykował nieoddania kaucji i ogólnie odwalania bo w sądzie przegra i zapłaci więcej.


@dran2: Rozumiem do czego pijesz i dzięki za głos rozsądku ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie zgodzę się natomiast z