Wpis z mikrobloga

Witam wszystkich, w sumie to już po raz 3 w swej karierze. Tym razem chciałbym zaprosić was do obserwowania mojego tagu #skierniewickigad w którym to będę dzielił się zdjęciami i różnorakimi #!$%@? związanymi z hodowlą gadów którą prowadzę. Zapraszam do dyskusji, dzielenia się uwagami, chętnie udzielę też porad i nie tylko osobom które chciałyby zacząć swoją przygodę z terrarystyką.

Zaczniemy od Leona, 2 letniego, dorosłego już warana stepowego (Varanus exanthematicus) który to był pierwszą jaszczurka w mej hodowli (wcześniej tylko węże).
Warany stepowe w polskich hodowlach w 99,99%pochodzą z odłowu gdyż najzwyczajniej w świecie nie chcą rozmnażać się w niewoli. Sama hodowla warana stepowego zwykle nie jest trudna ale już pełne oswojenie skurczybyka to nie lada wyzwanie wymagające wielu godzin przesiedzianych w terrarium. Na ta chwile Leon jest już na tym poziomie że pozwala się brać na ręce i nie reaguje nerwowo na nasza obecność. W nagrodę dokupiliśmy mu panienkę w podobnym wieku co chyba mocno poprawiło jego samopoczucie bo od razu zabrał się do roboty ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Plusujcie Leona bo udało mu się wyjść z przegrywu!
#zwierzaczki #zwierzeta #terrarystyka #jaszczurki #weze #terraria #hobby #zainteresowania #skierniewice #skierniewickigad i trochę #chwalesie
Pobierz Marek_Szajba - Witam wszystkich, w sumie to już po raz 3 w swej karierze. Tym razem c...
źródło: comment_9gAHF9hvCBV0ZH6Yx7DWFJS4m3RfoICM.jpg
  • 8
@Marek_Szajba i całość dla warana jest czy przedzielone? Ile lat syn? Miałem długo agame błotna ale niestety poszła w świat jak spore drewnojady uciekły z pudła i weszły do torby przygotowanej do szpitala, tuż przed narodzinami mojego syna. Stwierdziłem, że to przesada i nie chce żeby moje np roczne dziecko zeżarło takiego uciekiniera. Teraz syn ma ponad 2 lata i zaczynam myśleć o czymś znów.