Wpis z mikrobloga

Siema Mirki! Mam Problem z moim Volvo V40 (2.0 benzyna+LPG, rocznik 2001).

Ostatnio auto mi nie odpala po krótkim postoju. Np. rano jadąc do pracy pali bez problemu, przejadę kilka km, zgaszę, po paru minutach odpalam ponownie i nic. Rozrusznik kręci, silnik tak jakby na ułamek sekundy odpalił i gaśnie. Po odczekaniu kilku-kilkunastu minut znowu odpali normalnie. Co to może być? Z tego co poczytałem, uszkodzony może być czujnik położenia wałka rozrządu albo czujnik położenia wału korbowego. A może pompa paliwa? Mieliście do czynienia z takim problemem?

#samochody #motoryzacja #volvo
peter_pan - Siema Mirki! Mam Problem z moim Volvo V40 (2.0 benzyna+LPG, rocznik 2001)...

źródło: comment_YM5fZrYFOaONyonKklgy6Qxvi3N7ttEG.jpg

Pobierz
  • 13
Z tego co poczytałem, uszkodzony może być czujnik położenia wałka rozrządu albo czujnik położenia wału korbowego. A może pompa paliwa?


@peter_pan: Najpewniej, podłącz się byle jakim urządzeniem z OBD, nawet Yanosik ma w aplikacji czytnik do wszelkich takich komunikatów
@peter_pan:
czujnik wałka rozrządu na 90% nie takie objawy.
czujnik wału korbowego powodowałby też gaśnięcie w trakcie jazdy, albo nie odpalałby wcale zamiast tego co piszesz na kilka sekund, generalnie nie jest wykluczony, ale objawy mało pasują.
mogą lać wtryski lpg, spróbuj zgasić wcześniej przełączając na benzynę i zobacz czy to naprawi problem.
jak nie chce odpalić odkręć świecę i dowiedz się czy brakuje powietrza czy paliwa w tym momencie.
@peter_pan: Ja miałem takie symptomy w czystej benzynie ( nie było to volvo tylko leciwy hyundai ) i to była pompa paliwa, która miała problem w nabiciu ciśnienia po dłuższym przestoju ( w sumie to zapalał za 1 razem dość losowo - rzadziej w niższej temperaturze ).