Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
@Portowiec: myślę że schabowy jest zajebisty ale nie będę go jadł codziennie xd.
@ChrystusChytrys: Dla włocha kuchnia jest świętością zwłaszcza dla południowca,raz jak robiłem kolacje dla znajomych dostałem #!$%@? za to że zamiast grana padano użyłem bursztyna(imo zajebisty twardy ser) i powiedział mi że niszcze włoską tradycje xd.Kiedyś pizza była daniem plebsu coś jak rolady/zrazy w Polsce.
@ChrystusChytrys

we włoszech pizza to tani i szybki fastfood


Gówno prawda. Bywają miejsca gdzie kupisz pizzę "fastfoodową" z podgrzewacza na metry (która i tak będzie lepsza od większości polskich pizzerii) ale wciąż w co drugiej restauracji dostaniesz pizzę, przy której "autentyczna włoska pizza" w najwykwintniejszych włoskich restauracjach w Polsce to bida z nędzą.
@SzybkieSondy: No beka, że komuś smakuje coś innego, niedługo to powinno się zacząć wyrabiać licencję na możliwość robienia pizzy co nie? Jak są ludzie, którym nie smakuje pizza typowo włoska to ich sprawa. Mi to np też nie smakuje i wole sobie zjeść pizze z wieloma dodatkami i sosem i tyle.
A do kebabów kiedy się przyczepicie? Te u nas też nie mają prawie nic wspólnego z tureckimi kebabami a każdy
nie wiem skąd ten pomysł żeby w ogóle ubóstwiać włoską pizzę,


@wykopiwniczanin: Bo jest pyszna xd ale przepisy określające oryginalną włoską neapolitane strasznie ograniczają jakość pizzy.Ubóstwiam neapolitane z dodatkiem zakwasu ale to już nie jest zgodne xd,
@Portowiec: znaleźć zajebistą włoską pizzę to graniczy z cudem. Tyle już odwiedziłem tych knajp co wg znajomych miały zajebistą włoską pizzę i w ogóle miało być niebo w gębie a była zwykle kicha. JEDYNA knajpa do której trafiłem, i w której pizza jest rzeczywiście tą zajebistą mityczną włoską pizzą to: Life Restaurant & Pub w Zabierzowie koło Krakowa. Tam w każdym jednym daniu czuć serce właściciela który je przygotował i bez