Wpis z mikrobloga

@analboss: Objaśnienie ankiety odnośnie kosztów budowy w warszawie.

przykładowo działka ma 1100m2 w zagospodarowaniu przestrzennym możesz pobudować 6 pieter.
budynek może stać na 670m2
w skrócie
7 x 470m2 powierzchni mieszkalnej. ( na każdym pietrze 10 mieszkań po 50m2 )
470m2 x 8800 = 4 136 000 (jedno piętro)
5 x 4 136 000 = 20 680 000 (20 milionów )

Na woli 1100 m2
https://www.morizon.pl/oferta/sprzedaz-dzialka-warszawa-wola-1100m2-mzn2035545630
działka jest za 3 500 000 do wziecia.

Po co to wszystko i te całe ankiety. Własnie po twoim przykładzie widać że ludzie nie rozumieją kosztów budowy i opierają sie na artykułach z gazet ze materiały budowlane drożeją.
W inwestycji najdroższe są garaże podziemne które śa wymogiem w warszawie oraz praca . Osprzet i materiały to pikuś,
Działki wbrew pozorom to koszt 1 -2 pięter.
Przez ostatni czas uzbierałem trochę informacji i powiedzmy dogadałem sie z kolegom który jest małym deweloperem i wejść na duże budowy jest b. ciężko jako mały dew. Głowna przyczyną sa nie do konca fer zagrania innych deweloperów którzy tworzą swoisty klub poważ uch panów.

Zadziwia mnie ze ludzie śą w stanie uwierzyc ze m2 pUM to koszt 8 tys zł
#nieruchomosci
  • 7
@1234AQ: pytanie rozbija się o to co liczysz jako koszt PUM - jeden mówi o kosztach budowy, drugi o kosztach budowy z działką, a rzeczywisty koszt stanowi budowa z kilkuprocentową rezerwą, działka, projekt, finansowanie, marketing, zarządzanie, obsługa sprzedaży itp.
@1234AQ: #!$%@?, jaki bełkot. Zysk jest na poziomie 20-30%. Dużo zależy teraz od tego kiedy była kupiona działka i za ile - chociaż też trzeba uwzględnić zamrożenie kapitału na kilka lat.

I tak, odkryłeś Amerykę: deweloperzy zarabiają na mieszkaniach. Co więcej powiem ci, że lodziarze zarabiają na lodach, a piekarze na bułkach.
@augusto-mises: wiesz nie tu weszysz przyczynę , dla mnie niech sobie zarabiają, tu chodzi o to że ludzie nie majac świadomości że może być taniej ida w kredyty teraz srednio po 600 000. wielu nigdy tego nie spłaci.
zacznie sie w 2021 a nieruchomości 2023 bedą niedokonczoną inwestycja. założyc sie mogę o tysiaka że beda pogromy jak tylko coena osiagne normalne lokalizacje dojdą do 1 2 000-13 tys /m2 w zwykłym