Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
#dnd #rpg #grybezpradu #dungeonsanddragons

Mam pomysł na fajne narzędzie do sesji D&D. Zawsze podczas gry brakowało mi czegoś, co pozwoliłoby na łatwiejsze ogarnianie stanu rozgrywki - zarówno dla gracza, jak i dla DM'a. Owszem, karteczki ze stanami zdrowia graczy, potworami itp. są jak najbardziej ok, ale nie dają pełnego i szybkiego oglądu na sytuację na polu bitwy. Ba - spowalniają przepływ informacji ("Ile temu smokowi zostało życia? -Któremu, bo jest ich 4").

Pomyślałem o systemie a'la virtual tabletop, ale skoncentrowanym bardziej na statystykach postaci/inicjatywie/walce. Choć jak się nad tym zastanowić, mapy na żywo też zrobić można :)

DM miałby pełny pogląd na karty postaci graczy w dowolnym momencie (przydatne do podejmowania decyzji), gotową listę encounterów/NPC/potworów/itemów, narzędzia do prowadzenia combatu.

Gracze z kolei mieliby dostęp do informacji o sobie, swoich itemach/umiejętnościach, efektach statusowych, następnych turach inicjatywy + orientacyjnych statusach potworów.

Do tego, w ten sposób można ułatwić trackowanie rzeczy takich jak consumables (strzały itp.), zmęczenie czy jedzenie i picie.

Jak się na to mirki zapatrujecie? Przydatne, czy tylko moja fanaberia? Jeśli okaże się że jest większe zainteresowanie, nie wykluczam że założę tag i będę robił swoisty devlog z tworzenia systemu ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • 3
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@adamj57: G: ile temu smokowi zostało życia?
MG: A ile mi zostało życia? Mam cyferke na czole? Czuję się dzisiaj dobrze tylko lekki katarek. Smok jest dotkliwie poraniony przez wasze miecze i jest bliski śmierci, ale nadal walczy. Trucizna lotrzyka krąży w jego żyłach, widać na luskach rany pokryte zielonym kwasem, wyraźnie trudniej mu wykonywać ruchy
(zostało mu 50/200 hp i - 5 Dex od trucizny)

To tak nawiasem mówiąc. Wystarczy