Wpis z mikrobloga

Jak mnie #!$%@?ą ludzie pieprzący, że co roku miliony jest chorych na grypę i upierają tysiące, kiedy 2019nCoV nie ma nic wspólnego z wirusem grypy, ma dłuższy czas inkubacji, infekuje w czasie inkubacji !!!, R0 jest na poziomie 3 - 5. Do tego wszyscy myślą, że jak zachorują to im służba zdrowia pomoże, a zapominają o pieprzonej wydolności systemu.

Do tego sama wiadomość, że wirus zaraża w czasie inkubacji powinna wprowadzić służby naszego kraju na wyższy poziom, ale nie 4 studentów leciało samolotem i co tylko jednego zatrzymali na obserwację, a reszta pasażerów sobie bryluje po Polsce.

4 studentów mogło zarazić w samolocie minimalnie 12 następnych osób. I co i nic. Nawet za #!$%@? średniowiecza u nas trzymali karawany w izolatkach i jakość nie mieliśmy tych cholernych dżum i innego gówna, a teraz to nic.

#chiny ##!$%@? #wirus #epidemia #polska
  • 31
@Bolek122: Nie wiem, ale to co podają azjatyckie media społecznościowe, że najwięcej zakażeń wirusem w szpitalu było przez oczy wśród pracowników służby zdrowia. No i informacje, o skali ile osób opuściło Wuhan czy braku higieny u personelu medycznego (standardem jest, że pielęgniarka po zrobieniu zastrzyku nie umyje rąk czy nie ma rękawiczek ) czy samych Chińczyków poraża.
@Wolvi666

2019nCoV nie ma nic wspólnego z wirusem grypy


Jak mnie #!$%@?ą ludzie którzy #!$%@?ą głupoty. Grypa i 2019nCoV mają wspólnego chociażby to, że oba są infekcjami wirusowymi. ¯_(ツ)_/¯
@Wolvi666 Wiesz czym się różni Europa od Chin? To ciągle dziki kraj bez wielu przepisów i standardów sanitarnych. U nas chociażby głupi standard ISO który jest wejściem w konkurencyjność placówek medycznych przewyższa ciągle dzikie zwyczaje w Chinach ¯_(ツ)_/¯

Sracie żarem i tyle. Jedyne w czym Chińczycy są lepsi od nas to te ich maseczki, przydałoby się u nas.
Czyli sugerujesz że powinniśmy zamknąć całkowicie ruch graniczny? Lotniczy, lądowy i morski ? Zdajesz sobie sprawę że codziennie z Chin do Europy przylatuje kilka samolotów? Uświadomię Cię, że istnieje coś takiego jak ruch tranzytowy tzn. jak ktoś wylądował samolotem z Frankfurtu to wcale nie znaczy, że to nie była przesiadka z Szanghaju czy innych miejsc potencjalnie zarażonych.
@lycha911: Nie nie sugeruję zamknięcia ruchu granicznego, tylko jeżeli mamy 4 podejrzanych studentów, to powinno się zabezpieczyć ich na te 2 tygodnie i wszystkich którzy z nimi przylecieli. Koniec kropka. Nie mówię o całkowitym zamknięciu ruchu granicznego, tylko o jakimkolwiek zdrowym rozsądku. 2019nCoV to nie SARS co zarażał po pojawieniu się objawów. Działania jakie podjęto to szczyt nieodpowiedzialności.
Przecież Ci napisałem że osób potencjalnie podejrzanych codziennie ląduje w Polsce codziennie kilkanaście - już myślałem że sam do tego dojdziesz. Jedyne co według Ciebie jest nieodpowiedzialne to fakt, że wszyscy wiedzą że studenci byli w Wuhan. A ile osób przyleciało, które mogły tam być i stołować się tego już nie wiemy i nie jesteśmy w stanie ani sprawdzić ani zweryfikować, ponieważ nie istnieje międzynarodowy system, który sprawdzi gdzie kto kiedy leciał,