Wpis z mikrobloga

@ArturKa:
Jeździłem sedanem przez tydzień, silnik nawet dawał radę, w trasie spalanie 12,5l przy 190 km/h i 5 osobach na pokładzie, choć nie tak łatwo się do takiej prędkości rozpędzić XD
Generalnie przyjemne auto.
o 1.4 tfsi jest uznawany za jeden z najgorszych silników wyprodukowanych przez grupe vag

@Sweet_acc_pr0sa: dotyczy to II gen TFSI, a w tej A3 jest III gen TFSI. Przestań mieszać jak się nie znasz. iII gen jest na pasku rozrządu i jest bardzo udanym silnikiem. II gen w wersji 122KM z samym turbo też chodzi dobrze.
@ArturKa: Bardzo fajnie autko, miałem, ale 1.8TFSI quattro i w 3 drzwiach. Bardzo tanie w utrzymaniu auto, to w końcu drugi Golf. Bardzo dobra jakość i spasowania. Nic mnie nie zaskoczyło, 140KM jest całkiem dynamiczne jak na to autko bo ma 250Nm momentu obrotowego. Silniki 1.4 TFSI w tej generacji są bardzo udanymi motorami i nie ma się co ich bać + mało palą.
@ArturKa: jakiej mocy to 1,4 TFSI? 125 czy 150 KM? Jeśli rozrząd jest na pasku a nie na łańcuchu i serwis był robiony na czas (albo lepiej, olej zmieniany co maks 15 k km) to bym się nie bał brać.
Ja mam 1,4 TFSI w Leonie III, sprawuje się ok, ale żałuję że wziąłem 125 KM a nie 150 KM.