Wpis z mikrobloga

#kryptowaluty Patenty #bosch System płatności cyfrowych oparty na #iota, #siemens otrzymuje 2 nowe patenty ️♠️
Niemiecka grupa technologiczna Siemens uzyskała dwa patenty, które odnoszą się do IOTA i zajmują się ustalaniem priorytetów transakcji w systemie rozproszonej bazy danych.
Niemiecka firma inżynieryjna i technologiczna Bosch uzyskała również patent na projekt i działanie cyfrowego systemu płatności opartego na IOTA.
Jak informowaliśmy tydzień temu, liczba wniosków patentowych odnoszących się do technologii IOTA wzrosła do 111 wniosków patentowych od 44 firm do końca 2019 r. Ostatnio zatwierdzony patent firmy Siemens stał się publiczny, który wykorzystuje token IOTA jako część systemu „chroniącego procesy aplikacyjne”, aby zapobiec atakom siłowym.
Wspomniany wyżej patent był już trzynasty od Siemensa odnoszący się do IOTA. Jak podano kilka dni temu, 14. i 15. patent zostały zatwierdzone przez Europejski Urząd Patentowy. Oba patenty zostały złożone w kwietniu 2018 r., Ale procedura patentowa przewiduje, że wnioski patentowe pozostają tajne przez łącznie 18 miesięcy, dlatego dopiero teraz stały się publiczne.
Oba patenty dotyczą ustalania priorytetów transakcji. W szczególności wynalazek o numerze EP3598364A1 dotyczy limitów czasowych transakcji w systemie rozproszonej bazy danych. Jak zauważa Siemens, problem z łańcuchami bloków polega na tym, że na przykład w Bitcoin węzeł wybiera metrykę priorytetu dla każdej transakcji i dodaje transakcje o najwyższym priorytecie jako pierwsze.
Transakcje są traktowane priorytetowo na podstawie „wieku” UTXO, co pozwala na ustalenie priorytetu starych i wysokiej jakości danych wejściowych w stosunku do nowszych i mniejszych danych wejściowych. Siemens widzi ograniczenia w tej technice. W związku z tym firma Siemens opracowała technikę niezawodnego wstawiania transakcji do systemu rozproszonej bazy danych.
Na przykład wstawienie co najmniej jednej transakcji z wielu transakcji jest opatentowane na podstawie jednego lub więcej terminów. W odniesieniu do IOTA, Siemens stwierdza:
Na przykład, jeśli stosowany jest ukierunkowany wykres acykliczny (DAG) (np. IOTA lub Tangle), transakcje, bloki lub węzły wykresu są połączone ze sobą za pomocą ukierunkowanych krawędzi. Tzn. (Wszystkie) krawędzie mają (zawsze) ten sam kierunek, np. Jak zaobserwowano w czasie. Innymi słowy, w szczególności nie jest możliwe propagowanie lub odwiedzanie transakcji, bloków lub węzłów wykresu do tyłu (tj. Przeciwnie do wspólnego zunifikowanego kierunku).
Drugi patent Siemensa , który również został opublikowany w bazie danych Europejskiego Urzędu Patentowego w dniu 22 stycznia, około kształtowania ruchu dla transakcji rozproszonego systemu bazodanowego. Każda transakcja jest podzielona na kategorie i przypisana do kolejki buforów. Priorytetyzacji można dokonać w kolejce buforu.
Patent Bosch wywołuje poruszenie
Znana niemiecka międzynarodowa firma inżynieryjna i technologiczna Bosch uzyskała już patent pod koniec października 2019 r., Który jest obecnie przedmiotem intensywnych dyskusji na temat Reddit. Bosch najwyraźniej planuje opracować system płatności cyfrowych oparty na IOTA. Dokument, który został opublikowany w Europejskim Urzędzie Patentowym pod numerem DE102018206460A1 , zatytułowany jest „Procedura i urządzenie do obsługi cyfrowego systemu płatności”. Szczegółowo stwierdza (swobodnie przetłumaczone):
Niniejszy wynalazek dotyczy sposobu obsługi cyfrowego systemu płatności. Niniejszy wynalazek dotyczy również odpowiedniego urządzenia, odpowiedniego programu komputerowego i odpowiedniego nośnika pamięci. […]DE102016206916A1 dotyczy elektronicznego sposobu zabezpieczonego kryptograficznie transferu pewnej kwoty kryptowaluty poprzez transakcję kwoty z adresu źródłowego przypisanego pierwszemu klientowi na adres docelowy przypisany drugiemu klientowi, przy czym zapewniono wiele klientów, którzy zawiera co najmniej pierwszego i drugiego klienta, przy czym na klientach jest zainstalowany odpowiedni program portfela do implementacji węzła klienta kryptowaluty,
W części dokumentu, która konkretnie odnosi się do IOTA, Bosch pisze, że konstrukcja systemu będzie oparta na Plątaninie IOTA:
Realizacja wynalazku oparta jest na rozproszonej bazie danych „Tangle”, która stanowi rdzeń nowej kryptowaluty IOTA. Podobnie do łańcucha bloków, można założyć, że żaden z tokenów IOTA nie zostanie wydany dwukrotnie lub że potencjalny atakujący może manipulować saldami kont w jakikolwiek inny sposób.Bosch zainwestował już w fundację IOTA w grudniu 2017 r. Za pośrednictwem swojego kapitału podwyższonego ryzyka, Robert Bosch Venture Capital (RBVC). Po upublicznieniu Bosch kupił nieznaną liczbę tokenów IOTA, aby wziąć udział w IOTA Foundation.
https://www.crypto-news-flash.com/bosch-patents-iota-based-digital-payment-system-siemens-receives-2-new-patents/
#iota
Amelcio - #kryptowaluty Patenty #Bosch System płatności cyfrowych oparty na #IOTA, #S...

źródło: comment_iIrRmSDzFuLc8KzI27AG7CkRs4Z2fg1p.jpg

Pobierz