Wpis z mikrobloga

Pamiętam rok 2008, byłem zaraz po liceum. Beztroska mieszkania u rodziców w połączeniu z wolnością bycia dorosłym. W weekend pite a w tygodniu nie jedna nocka zarwana przy #worldofwarcraft . Końcówka genialnego Burining Crusade, czułeś się "kimś" będą częścią czegoś tak zajebistego, poznając ludzi z całego świata i mając świadomość że nie każdy 13 latek może Sobie wykupić abonament. Życie było piękne.

Pewnego wieczora kumpel na guild-chat'cie podlinkował newsa o tym że #blizzard został przejęty przez #activision , wiedzieliśmy co to oznacza - że najlepszy producent gier na świecie. Ten od którego można było w ciemno zagrać w każdą kolejną grę. Staje się korporacją i już nie będzie tak jak było... Ale później przyszedł WOTLK i najlepsze czasy WoWa jakie przegrałem, chociaż już wtedy było widać wiele zmian na gorsze. Społeczność zamierała na rzecz systemów LFG i ułatwień dla nowych graczy. Ale później wyszedł #starcraft i pamiętam jak z sąsiadem i kumplem staliśmy za Ultimą oczekując premiery o 00:00. Wciąż Blizz potrafił dać nam sporo radości, jednak z miesiąca na miesiąc co raz mniej, później rozczarowanie #diablo3 . Coraz mniej chciałem mieć wspólnego z grami, nie wiem ile w tym winy Blizzarda a ile zwykłego dorastania... Ale do dziś pamiętam tamten moment w 2008 i news o przejęciu Blizza przez Activision - każdy z nas wiedział jak się to wszystko skończy.

Przykro jest patrzeć na te news'y o #warcraft i ostatnich zwolnieniach. Bo widać jak wydawca który zdawał się stać zawsze po stronie graczy zamienił się w bezduszną korporację. Kierującą się wyłącznie zyskiem i mającą w dupie własnych fanów. Dlaczego w życiu zawsze wszystko musi psuć jakaś banda #!$%@? w garniturkach?

#gry
Mirkosoft - Pamiętam rok 2008, byłem zaraz po liceum. Beztroska mieszkania u rodziców...

źródło: comment_LrhfeImzPWQK6AKyg8mRocF2mqmJ8Ncw.jpg

Pobierz
  • 23
@Mirkosoft: Nie "banda #!$%@? w garniturkach", tylko chęć zarobku oraz zmiana generacji graczy.

Zdecydowanie mniej ludzi po 30 roku życia gra w tę grę, niż ludzi po 20 czy nawet 15 roku życia, a dla nich wciskanie 69 spelli na raz, by robić przykładowo obrażenia, nie byłaby specjalnie interesująca, gdy porównamy to do jakiejkolwiek innej gry.

Kompromisy muszą zostać zachowane, by jednocześnie wciąż jakoś zachęcać starszą generację, ale nie odrzucać młodszej,
@Seif: Wielu ludzi po 30 chętnie wróciłoby do gry z ich dzieciństwa. Problem właśnie w tym, że w przeszłości RTSy skupiały się głownie na kampanii dla jednego gracza i mapach losowych przeciw komputerowi. Tych ludzi raczej nie przyciągniesz drabinką na multi, wysokim APM czy meczami trwającymi 5 minut. Młodsi gracze z kolei raczej pozostana przy swoim Fortnite czy innej grze
@Seif: Wielu ludzi po 30 chętnie wróciłoby do gry z ich dzieciństwa. Problem właśnie w tym, że w przeszłości RTSy skupiały się głownie na kampanii dla jednego gracza i mapach losowych przeciw komputerowi. Tych ludzi raczej nie przyciągniesz drabinką na multi, wysokim APM czy meczami trwającymi 5 minut. Młodsi gracze z kolei raczej pozostana przy swoim Fortnite czy innej grze


@Karbik: Często, gdy wraca się do gier dzieciństwa to się
Przecież diablo 3 było dobre XD


@ArthasMenethil: Nigdy w życiu się bardziej nie zawiodłem niż 16 maja 2012 roku ta gra to katastrofa. O ile sam gameplay i sterowanie jest przyjemny i cieszę że diablo 4 będzie pod tym względem podobne. To cała reszta to katastrofa niemal wszystkie mechaniki były popsute i fatalnie zaprojektowane od rozwoju postaci po nie istniejący endgame.
@ArthasMenethil: @nairoht: Wystarczy prześledzić ilość drastycznych zmian które D3 przeszło żeby mieć niezbity dowód że D3 w czasie wydania nie było dobrą grą. Nie mówię że było beznadziejne. Ale w kontekście wcześniejszych wydań i tego do czego przyzwyczaił Blizz, D3 bez wątpienia było rozczarowaniem dla większości.

Myślę że Diablo4 będzie ostatnią grą Blizzarda jaką kupię


@Koliat: też tak myślałem, ale teraz poważnie się zastanawiam czy nawet warto. Na pewno
@Mirkosoft: Jednak D4 zapowiada się na dobry remake D2, ale też trudno się dziwić bo chyba więcej treści się nie da z tego uniwersum wycisnąć - schemat gry ten sam, ot nowsza grafika i mechanika