Wpis z mikrobloga

To jest kurde dramat.

Hehehe, żeby we Wrocławiu zarabiać mniej niż 5k to trzeba być ułomnym xD A wszyscy moi znajomi mają 10k bez wysiłku


Mój różowy pasek od trzech miesięcy szuka we Wrocławiu pracy, jest magistrem farmacji z wszechstronnym doświadczeniem (apteka, przemysł, praca biurowa w korporacji). Ostatnio zadzwonili z jednej z sieciowych aptek - 3,5k na rękę i to bez żadnych negocjacji, to górna granica. #!$%@? mnie strzela, bo w takim tempie to my nigdy ze sobą nie zamieszkamy, ceny wynajmu szybują jak #!$%@? a pensja jakby ktoś jej w ryj napluł. Pięć lat studiów, kolejne pięć doświadczenia i gówno, byle robotnik po zawodówce przy łopacie zarobi więcej, nawet tramwajarz po trzymiesięcznym kursie, który wcześniej miał doświadczenie w jeździe co najwyżej corsą. A żeby mieszkać jak ludzie to prawie połowę naszych pensji musielibyśmy wydupczyć na mieszkanie, #!$%@? byśmy odłożyli i do dupy z takim życiem. Wkurzyłem się.

#zalesie #wroclaw #farmacja #apteka
  • 45
@Damasweger: To co się dzieje na rynku farmaceutycznym na to wskazuje - wciąż nie jest egzekwowany brak mgr na zmianie, co powoduje, że mimo niedoboru mgr w aptekach, wcale nie są rozchwytywani - często na aptekę jedynym mgr jest kierownik. Otwieranie nowych wydziałów farmaceutycznych nie pomaga - na rynku jest coraz więcej farmaceutów, zwłaszcza w dużych miastach, przez co płace zamiast rosnąć to maleją. Generalnie dużo można by pisać, cieszę się,
@Damasweger: witamy w kraju-chlewie gównem obsranym.

Jak chcesz z różową zamieszkać we w miarę normalnych pieniądzach, to lepiej przywyknij do myśli, że będziesz koczował u Janusza, w dwuosobowym pokoiku 24m, w mieszkaniu z siedmioma innymi osobami ( ͡° ͜ʖ ͡°) wtedy może się zmieścicie w jednej pensji z czynszem i opłatami.
@Lketoglutaran: W Warszawie wiadomo, że stawki większe niż w reszcie miast. Ale to też zależy jaka apteka, im większy młyn, to wiadomo, że więcej płacą. I nie dość, że musisz obsłużyć 200 czy więcej pacjentów dziennie to jeszcze trzeba pamiętać, żeby wcisnąć określone suplementy, żeby dostać większy pieniądz.
#!$%@? mnie strzela, bo w takim tempie to my nigdy ze sobą nie zamieszkamy, ceny wynajmu szybują jak #!$%@? a pensja jakby ktoś jej w ryj napluł.


@Damasweger: kurde, ja wiem, że 3,5k na rękę to nie jest szczyt marzeń, ale skoro tramwajarz zarobi więcej to razem macie 7k miesięcznie do dyspozycji. Spokojnie można wziąć kredyt na 50-60 metrów na prestiżowym Jagodnie albo Psim Polu lub wynająć coś za ~2k. Ja