•  

Czy podczas strzelania na otwartych strzelnicach, warto mieć na dłoniach rękawiczki taktyczne? Myślę o używaniu ich w chłodniejsze dni.
    Czy możecie polecić jakieś konkretne modele wspomnianych rękawiczek?
    #strzelectwo

•  

@Eligo: mechanixy sobie obczaj.

+: Eligo
    •  

@JudzinStouner: Właśnie je obczajam i zastanawiam się nad Mechanixami bez palców. Tylko nie jestem pewien czy sprawdzą się w temperaturze około zera.

•  

@Eligo: Ja mam z palcami i takie wole, ale to kwestia indywidualna.

•  

@Eligo: ja używam tych

Spoko opcja z dziurą na palec. Te antypoślizgi są naprawdę dobre. Idealnie wchodzą w chwyt do P-10F

•  

@Eligo: Warto, nie dość że cieplej i wygodniej to jeszcze +5 do taktyczności ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Eligo: ja osobiście zimą wolę odpuścić strzelanie, bo co to za przyjemność odmrażać sobie dupę... ale jeśli chcesz to kup zwykłe ciepłe rękawiczki dobrze przylegające do rąk byle tylko palec wszedł w kabłąk...
      wszystkie te "taktyczne" wynalazki, jeśli nie jesteś "tacticool" i nie ubierasz się na strzelnicę jak na wojnę to wypierdalanie kasy...

edit: te z decathlona powyżej od @pablito666 wyglądają całkiem spoko.

•  

@Eligo:
      Zależy na czym Ci zależy.
      Jak na zwykłym popykaniu do tarczy to spoko.
      Ale jak to jest jakaś dynamika, gdzie nie masz czasu dokładnie celować, tylko składasz się i szybko oddajesz strzał urywając dziesiąte części sekund -- to takie rękawiczki odcinają Cię od haptyki, do której mięśnie i mózg są przyzwyczajone (intuicyjne czucie broni, wyczuwanie bliskiego punktu celowania na podstawie ułożenia broni, powtarzalny chwyt) -- i musisz od nowa wyrabiać sobie odruchy albo godzić się z gorszymi wynikami.

•  

@Eligo: Mechanixy FastFit. Dobrze leżą, nie mają tego spieprzomego rzepa, tylko ściągacz, chwyt jest bardzo dobry, cena spoko (<60zł).
      Różni ludzie, różne odczucia - mi rękawiczki nie przeszkadzają w strzelaniu, a wręcz przeciwnie, mam lepszy chwyt. Lepiej kupić pełne i ewentualnie odciąć sobie kawałek palca wskazującego.

•  

@Eligo: mam Mechanixy, te 0.5 mm. Nie do zdarcia. Bardzo polecam zimą. Tylko kupuj w sprawdzonym sklepie, bo bywają podróbki.

•  

@Emill: @Eligo: Owe rękawiczki w rozmiarze m czyli najmniejszym idealnie przylegają do ręki u mnie, żadnych luzów. Jeżli chcesz strzelać to ściągasz z palca końcówkę i walisz. Jeżeli chodzi o ładowanie to może być problem, ściągałem ją, nie wygodnie oraz ryzyko rozcięcia materiału o magazynek.