Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Skrót dzisiejszego briefingu WHO:

  A. Podniesiono globalny poziom zagrożenia z "High" do "Verry High" (najwyższy)

  B. Opracowywanych jest równolegle więcej niż 20 szczepionek (przez różne zespoły). A kilka leków jest w fazie testów klinicznych.

  C. Dziesięć wskazówek dot. na temat tego co może może uczynić lub powinna wiedzieć każda osoba:

  1. Myj często ręce środkami z alkoholem lub wodą z mydłem ponieważ np dotknięcie powierzchni z wirusem, a później twarzy może oznaczać infekcję.

  2. Myj regularnie za pomocą środków dezynfekujących powierzchnie takie jak biurka, blaty kuchenne etc...

  3. Doucz się o koronawirusie mając na uwadze by wiedza pochodziła z zaufanych źródeł takich jak lokalne władze czy lekarze. Pamiętaj że większość zainfekowanych osób wykształca symptomy w postaci gorączki i suchego kaszlu natomiast objawem choroby NIE JEST katar. Większość osób wykształca jedynie łagodne objawy i nie potrzebuje żadnej specjalnej opieki by przejść chorobę.

  4. Nie podróżuj jeżeli masz gorączkę lub kaszel. Jeżeli zachorowałeś podczas lotu powiadom obsługę.

  5. Jeżeli kichasz, to rób to we własny rękaw lub użyj chusteczki. Jeżeli użyłeś chusteczki wyrzuć ją (zakładam że chodzi o jednorazową) i umyj ręce.

  6. Jeżeli masz ponad 60 lat lub jeżeli lub masz choroby układu krążenia lub choroby układu oddechowego lub cukrzycę to masz zwiększone ryzyko wykształcenia stanu ciężkiego podczas choroby. Powinieneś podjąć szczególne środki ostrożności unikając zatłoczonych miejsc i miejsc w których może dojść do kontaktu z osobami chorymi.

  7. Jeżeli źle się czujesz zostań w domu i zadzwoń do lokalnego lekarza. On zada pytania o twój stan zdrowia i historię podróży, a następnie doradzi dalsze postępowanie i/lub skieruje do odpowiedniej jednostki ochrony zdrowia co pozwoli uchronić innych przed zakażeniem. [jakoś tego nie widzę w polskich warunkach]

  8. Jeżeli jesteś chory zostań w domu. Odseparuj się od rodziny. Śpij oddzielnie. Używaj odrębnej zastawy i sztućców.

  9. Jeżeli masz duszności zadzwoń do lekarza i natychmiast poszukuj opieki medycznej.

  10. Jeżeli żyjesz w społeczności dotkniętej wirusem dowiedz się co możesz dla niej zrobić. Przedyskutuj jak pozostać bezpiecznym w swoim miejscu pracy, szkole czy miejscu kultu.

  Link do briefingu: https://twitter.com/WHO/status/123341186911046041

  #2019ncov #covid19 #koronawirus #wirus #who
  pokaż całość

  odpowiedzi (21)

 • avatar

  Czy Dyzio może plusa? Dyzio Pirat (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
  #pies #smiesznypiesek

  odpowiedzi (55)

 • avatar

  W dniu dzisiejszym bardzo skutecznie wyleczyłam się z mentalności niewolnika. A właściwie to Szefowa mnie wyleczyła.
  Pracuje z niebieskim w jednej firmie.
  Firma jako tako dobrze nie funkcjonuje od lata ze względu na nierozsądne decyzje finansowe typu 5 aut w leasingu po 3 tysiące sztuka, na co firmę stać nie było, ale prezes z córką i żoną przecież muszą mieć po najnowszym aucie na łebka.
  Do tego ogromne zatory płatnicze.
  Ale po co oszczędzać na reprezentacji, kiedy można po prostu poprosić pracowników o fikcyjne przejście z pełnego etatu na pół i w ten sposób zmniejszyć koszty?
  Mi został pełen etat (bo jako jedyna poza Szefową ogarniam papiery i księgowość), całej reszcie pracowników, w tym mojemu niebieskiemu, "zredukowali" do połowy. Oczywiście kasa i godziny realnie zostały bez zmian.
  W sezonie miało się poprawić, mieli wszystkich znów przenieść na cały etat.
  Dziś Szefowa oznajmiła, że niebieski i kilka innych osób poza mną od 1 marca mają robić po realne pół etatu i znaleźć sobie dodatkową pracę na własną rękę.
  Zgadnijcie kto dostanie jutro dwa wypowiedzenia?

  pokaż spoiler Mój Szef

  Zgadnijcie kto ma w poniedziałek rozmowę o pracę?

  pokaż spoiler Ja

  Zgadnijcie kto za miesiąc zostanie bez żadnego pracownika biurowego?

  pokaż spoiler Mój Szef

  Ja rozumiem wszystko, nawet gdyby dali czas na zastanowienie, a nie "od poniedziałku pół etatu i pół wypłaty, elo". Daliśmy się jebać w dupę bez mydła (24h/7 pod telefonem, tłumaczenie się z nieopłaconych faktur, praca poza godzinami pracy, wykonywanie wszystkich poleceń a nie tylko tych z zakresu swoich obowiązków, wypłaty co miesiąc opóźnione o 2 tygodnie) i taki jest efekt.
  Przynajmniej po czasie widzę zasięg i ogrom swojej własnej głupoty. Tak się śmiałam czytając historie o mentalności niewolnika, sama nie wiedząc, że jestem jednym z nich.

  Tak więc trzymajcie kciuki za moją rozmowę w poniedziałek i za to, żebyśmy jakoś przetrwali okres wypowiedzenia oraz inbe, która jutro się odpierdoli jak tylko Szef dostanie wypowiedzenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  pokaż spoiler pomijam już całą historię związaną z jego córką, która nie ma szacunku do pracowników

  #pracbaza #przemyslenia #januszebiznesu #januszex
  pokaż całość

  odpowiedzi (142)