Wpis z mikrobloga

Mireczki co zrobić w przypadku problemów z odzyskaniem pożyczonych pieniędzy w rodzinie?
W listopadzie odezwał się do mnie na messengerze kuzyn, z prośbą o pożyczenie 4 tys. zł. Po upewnieniu się, że to nie scam z przejętym kontem fb, zgodziłem się pomóc.
Niestety termin zwrotu dawno minął, a pieniędzy nie ma ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pożyczałem wcześniej pieniądze w rodzinie i nigdy nie było problemu. Naiwnie założyłem, że tym razem będzie tak samo. Tym bardziej, że to kuzyn z tych bliższych niż dalszych.
Niestety popełniłem kilka błędów: nie spisałem umowy, a w przelewie poszedł jakiś domyślny tytuł, a nie wyraźnie zaznaczona pożyczka.
Mam jednak zrzuty rozmowy z messengera, w których znajduje się kwota pożyczki, numer konta na który przelałem pieniądze, plan spłaty (do końca grudnia) oraz pytanie kuzyna czy potrzebuję umowy z moją odpowiedzią, że nie ()
Planowałem wysłać listem przedsądowe wezwanie do zapłaty (które zostanie zignorowane), a następnie zgłosić sprawę do e-sądu.
Czy mając tylko zrzuty rozmowy i potwierdzenie przelewu (bez wpisanego tekstu "pożyczka" w tytule) mam szanse coś ugrać?

#prawo #pytaniedoeksperta
  • 5
@recc: wiele razy, samo wydanie nakazu potrafi trwać 3-6 miesięcy, a jak nakazu nie wyda to leżysz bo i tak przesyła całe akta do zwykłego sądu, bezsensowna strata czasu, #!$%@?ąc już od tego, że ten formularz jest do dupy.