Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
W sumie to wychodzi na to że nieważne jaki rząd, te gamonie nie potrafią stworzyć sensownego systemu edukacji XDDDDDDDDDDD a minęło 30 lat, samo to skreśla dla mnie wszystkie partie, mimo iż jestem politycznym zakładnikiem anty pisu

jak ogarnę swoją partie to zrobię tutaj system jak w niemczech, z wyłączeniem debilizmów
#neuropa #4konserwy #bekazprawakow #edukacja #podbaza #licbaza #techbaza
  • 8
@BrakPomysluNaNick: Grundschule do 4 klasy naszej szkoły podstawowej.Po 4 latach Grundschule dzieciaki są klasyfikowane wg średniej. Najlepsi trafiają do Gymnasium, które przypada na okres od naszej 5 klasy SP, aż do matury (Abitur), którą kończysz klasę 12 (odpowiednik naszej 3 liceum) i zdając maturę uzyskujesz dyplom Hochschulreife, który umożliwia podjęcia studiów na uczelni wyższej. Przeciętniaki idą do Mittelschule, które trwa do klasy 10 i potem można próbować iść do Gymnasium i
@kurczok: jeszcze w ramach ciekawostki. Od 5 do 10 klasy łebki uczą się ze swoimi kolegami przypisywanymi do klasy w momencie pójścia do Gymnasium. Jest to odpowiednik naszej klasy, a etap ten nazywa się Sekundarstufe 1. Po ukończeniu 10 klasy wybierasz sobie przedmioty rozszerzone (Leistungskurs), z których będziesz zdobywał pogłębioną wiedzę w klasach 11 i 12, a potem z nich pisał rozszerzoną Abiturkę. Wybierasz także przedmioty podstawowe (Grundkurs), z których piszesz
@bacaa90: Bardzo mi się ten system podoba. Jedyne zastrzeżenie jakie mam, to ten podział na dobrych, średniaków i matołów (bardziej pytanie). Czy rezygnuje się u nich w ogóle z uczenia abstrakcyjnych przedmiotów (pogłębianie matolstwa), czy jednak coś się próbuje do łbów wbić? (mam tu na myśli przede wszystkim przedmioty okołomatematyczne - ja jestem jeszcze z roczników przedgimnazjalnych i niezmiennie twierdzę, że najgorszemu matołowi można wpoić matematykę na poziomie mojego liceum (może
te gamonie nie potrafią stworzyć


@jacieniemog28: Oni nigdy nie chcieli go stworzyć. Żadna zmiana w ciągu 30 lat nie była nawet konsultowana ze środowiskiem akademickim. Te zmiany są czysto polityczne, nikomu nie zależy aby to było efektywne.
@kurczok: szczerze mówiąc to nie wiem, bo nigdy do Realschule nie chodziłem, nie znam też nikogo stamtąd. Z tego co mi mówiono, to mają w miarę normalne zajęcia z matmy, fizyki, biologii itd., z tym że materiał nie jest aż tak pogłebiony w jak w przypadku Mittelschule i Gymnasium.