Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Odnosząc się do głośnego goaltendingu w meczu Portland Trail Blazers - Utah Jazz: sędziowie przyznali po meczu, że był to goaltending. Przepisy odnoszące się do tej sytuacji:

During a field goal attempt, touch a ball, which has a chance to score, after it has touched any part of the backboard above ring level, whether the ball is considered on its upward or downward flight.

During a field goal attempt, touch a ball, which has a chance to score, after it has touched the backboard below the ring level and while the ball is on its upward flight.


Chodzi mi konkretnie o fragment "which has a chance to score". Z powtórki z góry wygląda jakby nie było najmniejszej szansy na punkty - piłka odbiła się dosyć mocno od tablicy i nie leciała wyraźnie w stronę obręczy. Ale czy ten tekst ma jakiekolwiek znaczenie? Czy jest to po prostu zabezpieczenie przed odbijaniem od tablicy które nie ma na celu bezpośredniego zdobycia punktów (np. do alley-oopa)?
Zgadzam się z decyzją sędziów (a raczej jej brakiem), ale nie znam się dokładnie na przepisach. Jak to w końcu jest?
#nba
  • 7
@banana_cthulhu: "after it has touched any part of the backboard above ring level" to powinno wystarczyć by rozwiać wszelkie wątpliwości. To się tu stało więc punkty powinny być.

Drugi przykład odnosi się gdy piłka jest "below the ring level" czyli nie ma tu zastosowania.
@banana_cthulhu:

Z powtórki z góry wygląda jakby nie było najmniejszej szansy na punkty - piłka odbiła się dosyć mocno od tablicy i nie leciała wyraźnie w stronę obręczy


xDD chyba każdy layup to 'chance to score'. Przypadek, który nie spełnia tego kryterium to gdy ktoś by rzucił alley-oppa albo coś takiego gdzie piłka WYRAŹNIE leci obok obręczy, a nie 5-10cm.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
chyba każdy layup to 'chance to score'.

Jeśli tak to uznają to spoko, w takim razie decyzja była fatalna. Byłem ciekawy, bo dopiero dzisiaj zauważyłem tę linijkę. Zawsze uważałem, że wystarczy odbicie of tablicy (bez większego wgłębiania się w to). Ma to w sumie sens - bo jak inaczej postawić granicę co ma, a co nie ma szansy na punkty. Dzięki!
@Matus20095: @banana_cthulhu: @Musze_Isc: przede wszystkim o ile mnie pamięć nie myli to nawet JEŚLI popełnili błąd to nie mogą oglądać powtórki i zmienić decyzji w takiej sytuacji. Przepisy mówią że oglądać można rzecz odgwizdaną i ją potwierdzić lub anulować, a nie mogą oglądać sytuacji bez gwizdka i gwizdnąć ją po fakcie.

which has a chance to score


@banana_cthulhu: tu nie tylko o alleyoopy od tablicy chodzi, ale nawet