Wpis z mikrobloga

To jedziemy z tym #mirkowyzwanie ! ( ͡ ͜ʖ ͡)

Dostałem zestaw:
a) Wykorzystując dostępne na dworze materiały, stwórz zimowy portret jakiegoś zwierzęcia.
b) Zbuduj i zainstaluj karmnik dla ptaków (budka, wisiorek z jedzeniem, szyszka ziarnowa" itp).
c) Przygotuj koszyk pysznych potraw i częstuj spacerowiczów.

TL;DR


Z racji tego, że za ludźmi nie przepadam od razu odrzuciłem opcję c). Za to pod mój a'la artystyczny gust bardzo podpadły dwa pierwsze zadania :D Najmocniej kusił mnie karmnik z racji tego, że lubię dłubać w drewnie. Problemem był niestety fakt studiowania we Wrocławiu, gdzie nie mam praktycznie żadnych narzędzi. Dodatkowo goniła mnie jeszcze sesja i praca. Długo myślałem na co się zdecydować i co z tym zrobić. Na całe szczęście udało się pozamykać parę spraw i dorwać kilka dni wolnego! No to z @PrawdziwaLamaToJa pojechaliśmy na dwa dni do mojego rodzinnego domu. Pogoda początkowo nie była zachęcająca i już chciałem się poddać z myślą o karmniku. Ale koniec końców się zaparłem i stwierdziłem, że to lepszego pomysłu pomysłu nie będzie. W końcu dom leży na terenie Doliny Baryczy, gdzie jest pełno ptaków i jak to tak... w takim miejscu, jeszcze mając dostęp do narzędzi miałbym odpuścić? No nie ma takiej opcji! :D Zacząłem myśleć o wyglądzie karmnika. Talentu dużego nie mam, a w głowie pełno pomysłów.
Poszukałem w szopie jakichś sklejek wyciągniętych ze starych mebli. Znalazłem też całkiem niebrzydki promień, bodajże sosnowy. Długo się nie zastanawiałem, co by nie przekombinować, i zabrałem się do roboty. Tak oto w parę godzin powstał potworek ze zdjęcia. (ʘʘ)
Zabezpieczyłem go przed wilgocią kilkoma warstwami oleju lnianego. Zdjęcie robiłem zanim przyszedł orkan, jak jeszcze było miło i przyjemnie (swoją drogą ciekawe czy ten orkan mi go nie zerwie xD). Podczas robienia zdjęcia ptaków w koło było krocie... rzecz jasna żaden nie zechciał przetestować karmnika, a my musieliśmy już wyjeżdżać, także na piękne zdjęcia z ptakami nie ma co liczyć xD Może to przez zapach pokostu, który maskuje zapach ziaren? A może przez stare ziarna pszenicy i słonecznika? Sam nie wiem co było powodem tej pustki w karmniku. ¯_(ツ)_/¯ Karmnik zainstalowałem zgodnie z wymogiem wyzwania. Zawisnął na drzewie pod moim rodzinnym domem :))

Tak czy inaczej jestem mega zadowolony, bo jak na prosty i szybki projekt wyszło naprawdę nieźle :D Mam nadzieję, że ptaki w końcu się do niego przekonają i liczę też, że karmnik dożyje następnej zimy, ale to się dopiero okaże ( ) Co do samego #mirkowyzwanie słyszałem sporo narzekań na zestawy, ale ja osobiście czuję się spełniony i fajnie było zrobić coś, za co sam pewnie bym się nie zabrał (a przynajmniej nie tak szybko xD).

#diy #majsterkowanie #chwalesie #rekodzielo poniekąd #stolarstwo

edit: A jeszcze bym był zapomniał i potem za to słono zapłacił... xD Dziękuję mojej wspaniałej narzeczonej @PrawdziwaLamaToJa za siedzenie ze mną w garażu podczas prac i za dzierganie sznura do karmnika ( ʖ̯)
źródło: comment_1581317893GNiBmuIV7pUPAIwB6aOXpo.jpg
  • 15