•  

  #polityka #polska #neuropa #praca #neuropa #4konserwy #pieniadze #pracbaza #konfederacja #ekonomia #gospodarka
  Polacy dalej niewolnikami - patrzcie na ostatnie pytanie.
  Zaskoczenie, że firmy polskich Januszów nie szturmują zachodu, a Polacy wolą pracować pod Niemcem niż Polakiem.
  Pamiętajcie:
  Polak szef = jesteś niewolnikiem.

  źródło: i.redd.it

  •  

   @Rabke: Niewolnictwewm jest przymus pracy w firmie Janusza. Również nienawidzę Januszy biznesu, którzy psuja reputacje uczciwym przedsiębiorcom, ale to nie powód by dawać zarządzać firmą osobom, które nie maja o niej pojęcia.

   To, że Polacy wolą pracować na zachodzie wynika z różnicy zarobków, a nie z tego, że Polak chce zarządzać firmą Niemca.

  •  

   @chanelzeg: To widać że nie pracowałeś nigdy poza polskimi warunkami, nie znam nikogo, kto by pracował u Niemca albo Anglika w "normalnym" zawodzie (nie jakiś cieć od mycia garów) i wolałby szefa Polaka.
   W Polin zarząd potrafi jedynie wyciskać pracowników i zwalać na nich obowiązki i winy.

  •  

   @Rabke:
   Jasne, że na zachodzie łatwiej trafić na fajnego/dobrego szefa bo selekcja dobrych przedsiębiorców trwała tam kilkukrotnie dłużej niż w Polsce bo kapitalizm trwa tam kilkakarotnie dłużej niż w Polsce. W kraju ten proces dopiero nabiera tempa.
   Żeby była jasnośc, pracowałem u 3 pracodawców i byli oni tak różnorodni pod względem podejścia do pracownika, że wrzucanie wszystkich do jednego wora jest czymś w rodzaju ignorancji.

  •  

   @Rabke

   Jest dobra okazja żeby sprawdzić "wpływ pracowników na zarządzanie firmami" w sektorze publicznym. Niech pielęgniarki z lekarzami głosują na co szpital, w którym pracują ma przeznaczyć budżet np. na spłatę długów czy na podniesienie im płac.

  •  

   @Raf_Alinski: Jakoś firmy niemieckie prosperuję lepsze, podobnie jak służba zdrowia, a nawet i cały kraj, podobnie Szwecja, gdzie związki zawodowe SAME ustalają w porozumieniu z pracodawcami pensję minimalną, i jakoś to działa.
   Dziwne że nikt nie chce naśladować polskiego neoliberalizmu rodem z Balcerowicza.

  •  

   @Raf_Alinski U Niemców to od dawna jest w prawie zapisane, połowę rady nadzorczej pracownicy wybierają spomiędzy siebie.

  •  

   Jakoś firmy niemieckie prosperuję lepsze, podobnie jak służba zdrowia, a nawet i cały kraj, podobnie Szwecja, gdzie związki zawodowe SAME ustalają w porozumieniu z pracodawcami pensję minimalną, i jakoś to działa.

   @Rabke: Bądx uczciwy i porównuj do krajów , które również miały postkomunizm. Byłe NRD dalej dobrze nie funkcjonuje mimo wpompowania weń wielokrotnie więcej kasy niż w całą Polskę.
   A neoliberlaizmu więcej jest w Niemczech, wystarczy spojrzeć na rankingi swobody prowadzenia działalności gospodarczej.

  •  

   @Rabke @kwiatosz

   Niech PiS tak zrobi. Niech w każdej firmie publicznej zamiast prezesa rządzi demokracja pracownicza. Prezes będzie wykonywał tylko wyniki głosowania.

  •  

   @chanelzeg: Czyli przyznajesz, że przez "postkomunizm" byłe demoludy przerodził się w ślepych dzbanów od neoliberalizmu, bo tam gdzie był wolny rynek (zachód) i nie było "komunizmu" jest więcej "komunizmu" niż tam, gdzie ten "komunizm był" (byłe demoludy).
   Jakaś sprzeczność.

  •  

   @Rabke: Nie, ciągle na zachodzie jest więcej neoliberalizmu i kraje postkomunistyczne nigdy ich w tym zakresie nie dogoniły. No może z wyjątkiem Francji.
   https://www.heritage.org/index/visualize?cnts=poland|germany&src=ranking

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Lewandowski, Bayern - Paderborn 2:1
  #golgif #mecz #bayernmonachium #bundesliga #golgifpl

  odpowiedzi (17)

 • avatar

  Do Polski należy sprowadzić 1mln kobiet z Ameryki Poludniowej a kosztami obarczyć polskie kobiety. I to jest to co naprawi demografie a nie żadne 500+ i okradanie polskich mężczyzn.

  #przegryw #blackpill #spierdolenie #codziennyblackpill #stulejacontent #bluepill #redpill #logikaniebieskichpaskow #stulejacontent #mgtow #logikarozowychpaskow #p0lka pokaż całość

  odpowiedzi (36)

 • avatar

  O kurwa, mireczky.

  W maju 2015 jako osoba bezrobotna wziąłem udział w pewnym projekcie aktywizującym os. bezrobotne zorganizowanym przez UP.
  2-miesięczne "szkolenie" z zakresu m. in. poprawnego pisania CV, prezentowania się na rozmowie rekrutacyjnej, prawa pracownika, szukania pracy itd. a po zakończeniu szkolenia 6-miesięczny staż w wybranej firmie opłacony przez EFS.
  Dla osób, które nie widziały akurat jakichś większych perspektyw zawodowych fajna opcja.
  Za szkolenie otrzymywaliśmy stypendium - 1000 zł netto/msc, zwrot kosztów dojazdu, obiad, kawa, ciastka każdego dnia + darmowe artykułu biurowe.
  Kurs prowadzony przez znienawidzonych na wykopie "kołczów".

  W trakcie jednych zajęć gość kazał nam napisać list do samych siebie. "Co chcielibyśmy sobie powiedzieć za 2/5/10 lat". Powiedział, że nam je wyśle tylko mamy napisać na odwrocie kiedy chcemy je otrzymać.

  Rales maj 2015 napisał list do Ralesa maj 2020. Nie wierzyłem, że kołcz będzie pamiętał i wyśle, a jednak dzisiaj otrzymałem (choć miał być maj 2020, a nie luty ale trudno) (。◕‿‿◕。)

  Zaraz biorę się do czytania bo już nie pamiętam co żem tam popisał
  #pracbaza #truestory #list #takbylo
  pokaż całość

  odpowiedzi (47)