•  

#polityka #polska #neuropa #praca #neuropa #4konserwy #pieniadze #pracbaza #konfederacja #ekonomia #gospodarka
    Polacy dalej niewolnikami - patrzcie na ostatnie pytanie.
    Zaskoczenie, że firmy polskich Januszów nie szturmują zachodu, a Polacy wolą pracować pod Niemcem niż Polakiem.
    Pamiętajcie:
    Polak szef = jesteś niewolnikiem.

źródło: i.redd.it

•  

@Rabke: Niewolnictwewm jest przymus pracy w firmie Janusza. Również nienawidzę Januszy biznesu, którzy psuja reputacje uczciwym przedsiębiorcom, ale to nie powód by dawać zarządzać firmą osobom, które nie maja o niej pojęcia.

To, że Polacy wolą pracować na zachodzie wynika z różnicy zarobków, a nie z tego, że Polak chce zarządzać firmą Niemca.

•  

@chanelzeg: To widać że nie pracowałeś nigdy poza polskimi warunkami, nie znam nikogo, kto by pracował u Niemca albo Anglika w "normalnym" zawodzie (nie jakiś cieć od mycia garów) i wolałby szefa Polaka.
      W Polin zarząd potrafi jedynie wyciskać pracowników i zwalać na nich obowiązki i winy.

•  

@Rabke:
      Jasne, że na zachodzie łatwiej trafić na fajnego/dobrego szefa bo selekcja dobrych przedsiębiorców trwała tam kilkukrotnie dłużej niż w Polsce bo kapitalizm trwa tam kilkakarotnie dłużej niż w Polsce. W kraju ten proces dopiero nabiera tempa.
      Żeby była jasnośc, pracowałem u 3 pracodawców i byli oni tak różnorodni pod względem podejścia do pracownika, że wrzucanie wszystkich do jednego wora jest czymś w rodzaju ignorancji.

•  

@Rabke

Jest dobra okazja żeby sprawdzić "wpływ pracowników na zarządzanie firmami" w sektorze publicznym. Niech pielęgniarki z lekarzami głosują na co szpital, w którym pracują ma przeznaczyć budżet np. na spłatę długów czy na podniesienie im płac.

•  

@Raf_Alinski: Jakoś firmy niemieckie prosperuję lepsze, podobnie jak służba zdrowia, a nawet i cały kraj, podobnie Szwecja, gdzie związki zawodowe SAME ustalają w porozumieniu z pracodawcami pensję minimalną, i jakoś to działa.
      Dziwne że nikt nie chce naśladować polskiego neoliberalizmu rodem z Balcerowicza.

•  

@Raf_Alinski U Niemców to od dawna jest w prawie zapisane, połowę rady nadzorczej pracownicy wybierają spomiędzy siebie.

•  

Jakoś firmy niemieckie prosperuję lepsze, podobnie jak służba zdrowia, a nawet i cały kraj, podobnie Szwecja, gdzie związki zawodowe SAME ustalają w porozumieniu z pracodawcami pensję minimalną, i jakoś to działa.

@Rabke: Bądx uczciwy i porównuj do krajów , które również miały postkomunizm. Byłe NRD dalej dobrze nie funkcjonuje mimo wpompowania weń wielokrotnie więcej kasy niż w całą Polskę.
      A neoliberlaizmu więcej jest w Niemczech, wystarczy spojrzeć na rankingi swobody prowadzenia działalności gospodarczej.

•  

@Rabke @kwiatosz

Niech PiS tak zrobi. Niech w każdej firmie publicznej zamiast prezesa rządzi demokracja pracownicza. Prezes będzie wykonywał tylko wyniki głosowania.

•  

@chanelzeg: Czyli przyznajesz, że przez "postkomunizm" byłe demoludy przerodził się w ślepych dzbanów od neoliberalizmu, bo tam gdzie był wolny rynek (zachód) i nie było "komunizmu" jest więcej "komunizmu" niż tam, gdzie ten "komunizm był" (byłe demoludy).
      Jakaś sprzeczność.

•  

@Rabke: Nie, ciągle na zachodzie jest więcej neoliberalizmu i kraje postkomunistyczne nigdy ich w tym zakresie nie dogoniły. No może z wyjątkiem Francji.
      https://www.heritage.org/index/visualize?cnts=poland|germany&src=ranking

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Cyber Marian. Szkalujesz - plusujesz!
    #cybermarian #patologia

odpowiedzi (51)

No i dopadł mnie #zakazhandlu. Przyjechałem z narzeczoną do jej rodziny rozdać dziś zaproszenia na ślub, odwiedzamy koło 10 miejsc. Niefortunnie wczoraj wieczorem już na miejscu tak usiadłem, że na samej dupie pękły mi jedyne spodnie, które przy sobie mam.

Pierwsze moje pytanie to oczywiście czy dziś jest ostatnia niedziela w miesiącu i są otwarte sklepy, niestety już nawet tego chorego przepisu nie ma! Pluję na każdego, kto stoi za wprowadzeniem tak durnych zasad w moim kraju.

Tak wiem, mogłem zabrać spodnie na zapas...
    pokaż całość

odpowiedzi (98)

Nie ma co już się zastanawiać, na pewno ktoś jest już nosicielem wirusa w Polsce. Niestety polska mentalność nie pozwala ograniczyć tego typu epidemii z prostego powodu. Zakompleksione społeczeństwo nie będzie nosić maseczek, ponieważ "co pomyśli sobie ten random metr ode mnie w autobusie?". Co powie Jola z 1 piętra, jak mnie zobaczy w maseczce? "Jestem stara, nie będę nosić bzdur na sobie, bo co powie sąsiad".

Najlepszym rozwiązaniem mieć teraz domek na wsi, w odległości przynajmniej kilkunastu metrów od innych. Wystarczy zrobić zakupy i siedzieć w domu. Gorzej w miastach, gdzie różne sraki dotykają klamek. Dotykają przyciski na domofonach itp, kaszlą w autobusach, tramwajach. Zapowiada się fantastyczny marzec.

#koronawirus #polska #chiny #2019ncov
    pokaż całość

odpowiedzi (123)