•  

  Imran Aliev, 44 lata, został znaleziony na ziemi z wielokrotnymi ranami w klatce piersiowej i poderżniętym gardłem z zakrwawionym nożem obok.

  Aliev od lat jest silnym krytykiem Vladimira Putina i czeczeńskiego przywódcy Ramzana Kadyrova na swoim popularnym blogu i relacjach na youtube. Działa pod pseudonimami Mansur Stariy lub Old Mansur.

  35-letni czeczeński towarzysz Alieva zniknął wkrótce po szokującym morderstwie. 30 stycznia kiedy oboje nie wymeldowali się z hotelu, odkryte zostało ciało Alieva przez kierownika hotelu.

  Para podróżowała 29 stycznia pociągiem z Belgii gdzie Imran Aliev był pod ochroną policji do Lille we Francji. Tam też dokonali rezerwacji w hotelu Coq Hardi.

  Policja ma teraz nadzieję odnaleźć tajemniczego towarzysza Alieva, który zaginął ponad tydzień po zabójstwie.

  Myślę, że mogło to być samobójstwo.

  #czeczenia #rosja #francja #samobojstwo #mordercy #putin #ciekawostki #geopolityka

  •  

   Myślę, że mogło to być samobójstwo

   @Cullysully: to był wypadek, zbyt mało drastyczne jak na samobójstwo towarzyszu

  •  

   @Cullysully: > Myślę, że mogło to być samobójstwo

   bardzo brutalne, ale samobójstwo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @Cullysully: sprawa jest już właściwie wyjaśniona - Imran Alijew został użyty jako wabik - pierwotnym celem zabójcy miał być czeczeński bloger Minkail Malizajew, z którym Kadyrow wojuje już od dłuższego czasu. Alijew i morderca, którym był inny Czeczen - Usman Mamadijew jechali umówieni na spotkanie z Malizajewem, ale prawdopodobnie Alijew domyślił się z kim ma do czynienia i cała sprawa się rypła.

   Malizajew uprzednio został już pobity, jego rodzina w Czeczenii jest prześladowana a żonę zmuszono do rozwiedzenia się z nim. Morderca przyjechał do Francji na legendzie pacjenta onkologicznego, którą zapewniły mu dwie mieszkające we Francji Czeczenki. Zabójstwo zlecono prawdopodobnie w otoczeniu Adama Delimchanowa, czeczeńskiego deputowanego do rosyjskiej Dumy. Zresztą to kolejne morderstwo w gronie europejskiej diaspory czeczeńskiej w ostatnich dwóch latach zlecone przez Kadyrowa i jego dwór i policje krajów UE nie są w stanie nic z tym zrobić. Można się rozejsć xD

  •  

   @kidnice: pieknie to przedstawiels. podzielisz się źródłami proszę, też bym chętnie poczytał o blaskach i cieniach tamtych stron. w sumie nie dziwie mnie takie rozwiązywanie sporów u Czeczenów. dziwie się natomiast tym blogerom

  •  

   @mrooczilla: ciężko to w sumie zebrać, współczesna Czeczenia i sytuacja diaspory/emigrantów zamieszkałych w Europie Zachodniej to jest po prostu mój konik - niemniej źródła informacji są bardzo rozproszone, w każdym z państw gdzie jest diaspora (Skandynawia, Niemcy, Austria, Francja) funkcjonuje wiele organizacji, fundacji, prominentnych przedstawicieli (byłych członków rządu Iczkerii, wojskowych, polityków) czy młodych blogerów. Twitter/Facebook każdego z nich jest istotnym źródłem, podobnie jak dziesiątki kont na Telegramie. Podstawowym jednak medium do zorientowania się w sytuacji jest często kaukaski serwis Radia Wolna Europa i portal Kawkaz Uzel.

  •  

   @kidnice: zapytam z zastrzezeniem - nie odpowiadaj jezeli nie chcesz:
   nalezysz do tej diaspory? pytam bo ja jestem Polakiem, ale wychowalem sie w poblizu bylegu juz Stadionu Dziesieciolenia i z racji tego doswiadczylem tygla kulturowego.

   ciekawy jestem po prostu sytuacji tych ludzi na naszych ziemiach i sąsiadów.
   wartyo się tym interesować dla przykladu dodam kolegów Ormian którzy teraz walczą o uwagę opinii publicznej

  •  

   @mrooczilla: nie, jestem Polakiem, jednak praktycznie od początku drugiej wojny czeczeńskiej staram się być na bieżąco z wydarzeniami związanymi z sytuacją Czeczenów na emigracji, satrapii kadyrowskiej i udziału Czeczenów w konfliktach zbrojnych na Ukrainie i w Syrii.

  •  

   @kidnice: tak czy inaczej wołaj mnie proszę bo ciekawie piszesz

  •  

   @kidnice z tego co napisałeś wygląda na to, że możemy spodziewać się kolejnego zabójstwa w niedługim czasie. Wiadomo gdzie Minkail Malizajew uciekł? Co ci blogerzy piszą że tak bardzo Putin/Kadyrow chcą się ich pozbyć?

  •  

   @Cullysully: Malizajew wrócił do Niemiec gdzie przebywa po tym jak uciekł z Groznego. Bezpieczny tam raczej nie jest, bo na terenie Niemiec, pod nosem tamtejszych służb działa ekspozytura czeczeńskich służb specjalnych. Ich przedstawicielem jest tam Timur Dugazajew, promotor bokserski i polityk CDU z Kilonii/Hamburga, poplecznik dowódcy jednostki SOBR Terek, Abuzaida "Patriota" Wismuradowa. A o czym piszą blogerzy? Po prostu o prawdzie o życiu i władzach w Czeczenii, np. o tym, że realnie dotacją budżetową Federacji Rosyjskiej przeznaczoną na funkcjonowanie Republiki Czeczeńskiej zarządza Fundacja Achmata Kadyrowa (w osobie matki Ramzana Kadyrowa) a bokiem idą miliardy rubli za kaukaską ropę. Tematów do pisania jest niestety wiele. Ogólnie Niemcy i Austria to kraje najbardziej niebezpieczne dla przedstawicieli diaspory czeczeńskiej nie będącej po myśli RK.

  •  

   @kidnice a jak na tle Niemiec i Austrii wypada Polska? Myślisz że byłby bezpieczniejszy w naszym kraju?

  •  

   @Cullysully: na terenie Polski przebywa najbardziej znany czeczeński vloger Tumso Abdurrahmanow ale skrzętnie ukrywa miejsce swojego pobytu i dobrze. Na tle Niemiec i Austrii u nas jest bezpieczniej, ale z drugiej strony diaspora jest o wiele mniejsza i pojawia się wiele problemów z utrzymaniem się i otoczeniem. Łatwiej jest Czeczenom, którzy przyjechali do nas w okresie drugiej wojny czeczeńskiej i tutaj już ułożyli sobie życie, nowo przybyli najczęściej wolą wyjechać na zachód.

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Kinga Rusin i jej odpowiedź.
  Szykuje pozwy na ludzi którzy ten materiał przygotowali. Odszkodowanie przeznaczy na onkologię
  #tvpis #rusin #wiadomosci

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  odpowiedzi (39)

 • avatar

  Dla mnie ten gość jest uosobieniem tego czym gardzę czyli sztuczności i pozerstwa

  1. Ileś lat temu nagle wydziarał się, pofarbował włosy bo taki wizerunek wymyśliła mu jego ówczesna dziewczyna Roksana. Jego wizerunek nie ewoluował, tylko po prostu uznał że wtedy się lepiej sprzeda i praktycznie z dnia na dzień się zmienił.

  2. Nagrywa wywiad duży w maluchu, ale nie autoryzuje go bo uznaje że kiepsko wypadł. Takich numerów chyba nawet inst-girl nie odstawiają
  https://www.youtube.com/watch?v=W7L2syU_i94

  3. Tworzy wizerunek aspołecznego introwertyka z depresją bo to staje się modne i bardziej się wyróżnia na scenie autotunowej muzyki niż tatuże i kolorowe włosy. Żyjemy w pojebanych czasach gdy nawet depresja jest elementem marketingu.

  I na ironię nagrywa muzykę w nurcie hiphowym, nurcie którego fundamentami była prawda i autentyczność a nie "15. tekst o tym że się zakochałem w mariolce".

  #muzyka #polska #hiphop
  pokaż całość

  odpowiedzi (99)

 • avatar

  chyba właśnie doznałem objawienia na desce do krojenia xD

  #heheszki #2137 #cenzopapa #humorobrazkowy

  odpowiedzi (20)