Wpis z mikrobloga

Na zakończenie dnia łapcie jeszcze całkiem świeżego newsa - #fizycznenowinkifakera - w formie znaleziska:

Odkryto pierwsze cykliczne źródło tajemniczych FRB (fast radio burst).

Polecam wszystkim zainteresowanym. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#fizycznenowinkifakera -> nowinki fizyczne i nie tylko - do obserwowania lub czarnolistowania.( ͡° ͜ʖ ͡°)

#nauka #fizyka #astrofizyka #kosmologia #kosmos #wszechswiat #gruparatowaniapoziomu #swiatnauki #zainteresowania #ciekawostki #liganauki #ligamozgow

P.S. Naprawdę nic nie sugeruję - tak tylko mi się zawsze kojarzy kiedy mowa jest o FRB. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pobierz Fake_R - Na zakończenie dnia łapcie jeszcze całkiem świeżego newsa - #fizycznenowinki...
źródło: comment_1581365921jrSYmWX4etK7w2JHQVQ2z4.jpg
  • 17
@TanczeBoLubie: Niestety nie miałem czasu na tłumaczenie.(,) Postaram się jednak krótko opisać co zaobserwowano:

Fast Radio Burst (FRB) czyli szybkie i krótkie błyski radiowe (po raz pierwszy zaobserwowane w 2007 r.) są sygnałami sporadycznie obserwowanymi przez astronomów. Najprawdopodobniej pochodzą spoza naszej Galaktyki. FRB są "problematyczne", ponieważ nie istnieje regularność obserwowanych sygnałów - zazwyczaj są to milisekundowe i pojedyncze błyski; rzadko obserwowano sygnał pochodzący z tego samego miejsca
Oglądałem wczoraj "Nowy początek" ^^ całkiem mi otworzył oczy na to jak mógłby naprawdę wyglądać pierwszy kontakt z istotami z poza Ziemii. W skrócie, jeśli chodzi o umiejętność porozumienia się z obcą istotą może okazać się niesamowicie ciężkim orzechem do zgryzienia
@lucky_luck_: Moim zdaniem niekoniecznie wprowadza w błąd, gdyż w kontekście artykułu można mówić o samym FRB jako źródle. Zresztą, takie rozumowanie, zdaje się, przyświecało też autorom badania, ponieważ tytuł preprintu, na którym bazuje tekst z phys.org, brzmi Periodic activity from a fast radio burst source . Inną kwestię stanowi wspomniany przez Ciebie problem tzn. nie wiadomo jaki obiekt fizyczny bezpośrednio powoduje powstawanie FRB. Tak czy siak, przepraszam jeśli nieumyślnie wprowadziłem kogoś
@Fake_R: daje sobie paznokcie uciąć (a nawet włosy, niech stracę) że to naturalne zjawisko. Może jakaś forma gwiazdy zdegenerowanej a dokładniej układ 2 takich gwiazd. Dopiero co mieliśmy rewelacje odnośnie strefy (lub roju) Dysona a na koniec zeszłego roku doniesienia o tajemniczych obiektach wokół naszej "lokalnej" czarnej dziury Sagittarius A. Jedno i drugie okazało się naturalnym zjawiskiem.
Pobierz europa - @Fake_R: daje sobie paznokcie uciąć (a nawet włosy, niech stracę) że to natu...
źródło: comment_1581442545LPsfVHml76DLvFhOcT64jk.jpg