Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  I tak się spokojnie żyje na tym tagu :P
  #perfumy

  odpowiedzi (23)

 • avatar

  małe #islandia-ckie #rozdajo!
  do zgarnięcia 3 fanty. szczęśliwców za 3h wyłoni #mirkolos. góða skemmtun!

  odpowiedzi (27)

 • avatar

  Chciałem podzielić się z Wami czymś strasznie głupim.
  Otóż, od 2017 gram na jednym save w grę Victoria 2 w ramach eksperymentu: jest to gra która symuluje ekonomię i politykę epoki wiktoriańskiej aż do dwudziestolecia międzywojennego (1836 -1936). Ja natomiast podszedłem do tego inaczej.

  Zmodowałem sobie grę tak, aby nigdy się nie kończyła. Będę grał tak długo, aż jakaś wartość zrobi overflow.

  Jest obecnie rok 2085.

  - Najnowszą technologią jest karabin powtarzalny - świat zatrzymał się na epoce industrialnej.
  - W Galicji jest fabryka amunicji zatrudniająca 900 tysięcy osób.
  - Populacja Niemiec przekroczyła 1.2 miliarda.
  - Moja armia liczy 110 milionów ludzi.
  - Jeden dzień w grze normalnie trwa może sekundę, ale teraz od tysięcy obliczeń w tle jeden dzień kalkuluje się nawet pół minuty.
  - Rewolucje, unrest i ruchy narodowowyzwoleńcze wybuchają co kilka dni - na ulice wychodzą wtedy setki milionów ludzi. Wtedy nie pozostaje mi nic innego jak zaakceptować wymagania protestujących, i tym sposobem zmieniam rząd co około dwa tygodnie.
  - Zdecydowana większość moich obywateli nie ma pracy ani spełnionych podstawowych potrzeb, ponieważ jest ich kilkakrotnie więcej niż surowców na ziemi: w tej kwestii gra zatrzymała się w XIX wieku - produkcja jest tylko troszkę masowa.
  - Podatki są zerowe, żeby w ten sposób subsydować ludność, co wpędza mnie w miliardowe długi - nie ma to jednak znaczenia, bo jestem największym krajem na świecie - gdy wszyscy wokół bankrutują, ja drukuję pieniądze. Od 2018 roku już w sumie nie wiem po co.

  Czekam co pieprznie pierwsze: ekonomia, populacja czy mój procesor. Od 2017 jedyne co utrzymuje mnie w tej spirali to ciekawość: która wartość jebnie pierwsza? Gdzie są granice silnika tej gry? Na razie wiem jedno. Jeszcze nie w 2085.

  Tu macie album z większą ilością screenów: https://imgur.com/a/uBATXdw

  #victoria2 #gry #strategie #paradox
  pokaż całość

  odpowiedzi (38)