•  

  Najwyraźniej w 2013 r. Niemiecki rząd przeprowadził analizę ryzyka dotyczącą skutków pandemii spowodowanej „nowym koronawirusem” (Modi-SARS). Nie miałem jeszcze czasu, aby go całkowicie przeczytać, a większość z was tutaj prawdopodobnie nie mówi po niemiecku, ale dałem z siebie wszystko.

  Oto scenariusz:

  Począwszy od lutego w Azji, ale jego wymiar / znaczenie rozpoznaje się tam dopiero kilka tygodni później.

  Kilka osób (10) przybywa do Niemiec, zanim władze otrzymają pierwsze oficjalne ostrzeżenie od WHO. Dwa z nich mają kontakt z wieloma innymi (jeden pracuje nad targami, jeden to student wracający do domu z semestru za granicą).

  Chociaż środki przewidziane w ustawie o kontroli zakażeń i plany pandemiczne są wdrażane szybko i skutecznie przez władze i system opieki zdrowotnej, szybkiego rozprzestrzeniania się wirusa nie można skutecznie zatrzymać z powodu krótkiej przerwy między dwiema infekcjami.

  Okres inkubacji wynosi zwykle od trzech do pięciu dni, ale może wynosić od dwóch do 14 dni. Niemal wszystkie zarażone osoby również chorują (wraz z pojawieniem się pierwszych objawów zarażone osoby).

  Wskaźnik śmiertelności jest wysoki, u 10% pacjentów, ale zmienia się w różnych grupach wiekowych.

  W szczycie pierwszej fali choroby po około 300 dniach około 6 milionów ludzi w Niemczech jest dotkniętych przez Modi-SARS.

  System opieki zdrowotnej stoi przed ogromnymi wyzwaniami, których nie można pokonać (500 000 łóżek szpitalnych (nie wszystkie są bezpłatne) w porównaniu z ponad 4 milionami pacjentów z modi-SARS)

  Po ustąpieniu pierwszej fali następują dwie kolejne, słabsze fale, aż szczepionka będzie dostępna trzy lata po pojawieniu się pierwszych chorób.

  W okresie pierwszej fali (dni od 1 do 411) w Niemczech zachorowało ogółem 29 milionów ludzi, podczas drugiej fali (dni od 412 do 692) łącznie 23 miliony i podczas trzeciej fali (dni 693 do 1052) łącznie 26 milionów ludzi.

  W całym trzyletnim okresie oczekuje się co najmniej 7,5 miliona zgonów w wyniku bezpośredniego zakażenia. Ponadto zwiększa się śmiertelność zarówno osób cierpiących na Modi-SARS i innych chorób, jak i osób wymagających opieki, ponieważ nie są one już w stanie uzyskać odpowiedniej opieki medycznej lub pielęgniarskiej z powodu przeciążenia sektora medycznego i pielęgniarskiego

  To google translate z reddita

  A tu link do raportu:
  http://dipbt.bundestag.de/doc/btd/17/120/1712051.pdf
  #niemcy #wirus #epidemia #2019ncov

  #chiny

Gorące dyskusje ostatnie 12h