Wpis z mikrobloga

Mirki mam pytanie w sprawie diety i siłowni.

Chciałbym zgubić brzuszek (82 kg, 170 cm, 31 lvl - tak wiem czas do piachu). Na siłownię będę starał się 3 razy w tygodniu wybrać (zależy to od pracy, kiedy mam zmianę 12 godzin to nie będę się w stanie wyrobić), ćwiczenia rozpisane na dwa dni push pull, żebym mógł robić dzień po dniu. Na siłownie uczęszczam około 9 miesięcy. Postępy widzę i czuje. Poniżej jakie mam ćwiczenia rozpisane, zmienię je pewnie za 2 miesiące.

Push - wykroki z talerzem nad głową, przysiady sumo z sztangielką, wyprosty nóg, wyciskanie żołnierskie, klatka na ławce płasko, dipy/sztangielka za głowę oburącz, rozpiętki na ławce skośnej

Pull - hip thrusty, martwy ciąg/martwy sumo, uginanie nóg, ściąganie drążka do klatki, wiosłowanie w opadzie, modlitewnik, face pull

Przed ćwiczeniami rozgrzewka, 5 min orbitreka, po rozciąganie.

Od wczoraj jestem na diecie, postanowiłem coś zmienić z tym jak się odżywiam. Ze względu na to że jestem leniwy jeśli chodzi o gotowanie, do tego tylko dla jednej osoby, to wpadłem na pomysł żeby kupować gotowe jedzenie, znajomi polecili mi "Diety od Brokuła" wybrałem opcję sport 2500 kcal. Tak wiem jeśli bym gotował będzie 2x taniej itd. ale po prostu mi się nie chce i tego pewnie za szybko nie zmienię.

Teraz czas na pytania:
Czy będzie dobrze jeśli pierwszy posiłek zjem o godzinie 7:30-8:00, a ostatni około godziny 22:00 (chodzi o zmianę 12 godzinna w pracy, tak by mi pasowało się odżywiać) czy lepiej jeśli wszystko postaram się zjeść w mniejszych odstępach czasowych? Posiłków jest 5.
Czy ćwicząc 3x w tygodniu będę mógł liczyć na efekty w połączeniu z dietą ?
Czy jeśli 3x w tygodniu siłownia to za mało co mogę dorzucić ? Proste ćwiczenia cardio, basen ? Nie chcę tez za bardzo przemęczyć organizmu.
Czy po treningu mogę iść na saunę 10-15 min max 2 razy. Czy będzie to dla organizmu za dużo.

Chyba na chwilę obecną to tyle. Jeśli ktoś chce się dowiedzieć czy ta dieta jest smaczna jak wygląda itd. Mogę opisać moje doznania i parę fotek podesłać, na chwile obecną po 2 dniach jestem bardzo zadowolony i pozytywnie nastawiony.

  • 2
@Lamerek89: 1. Tak 2. Możesz liczyć na efekty, jednak nie tak duże, jak w przypadku częstszych treningów. 3. Jeśli po Twoich treningach nie czujesz się wycieńczony to możesz jak najbardziej coś dorzucić. 3. Sauna nie jest dobrym pomysłem po treningu