•  

Policja a poszukiwacze skarbów (metali) xD

#policja #poszukiwacze #zabytki #braun #afera #prawo

źródło: youtube.com

•  

@teka82: Jak nie przepadam za Panem B. to zaorał tego policjmastra, że aż gęba się cieszy :D

•  

@teka82: daj spokój, jak posłuchałem tego betonu Policyjnego to już nawet nie chce mi się śledzić dalszych prac i negocjacji bo nic z tego nie będzie. Radek dobre pytanie na koniec, ale totalnie rozwaliła mnie betonowa odpowiedź policji na pytanie Majchrowicza : Czy mogą Państwo zapewnić że po zgłoszeniu niewybuchu na policję nie będą mieć przeszukań mieszkania, on takiej sytuacji doświadczył, pomimo pozwoleń. Odpowiedź policjanta w stylu: Ale mógł pan mieć tez niewybuchy w domu.. po prostu zwaliła mnie z nóg i nie widzę cienia szans na jakąkolwiek pozytywną zmianę w najbliższym czasie. Ludzie wystepują o pozwolenia i z automatu konserwator przesyła ich dane policji bo to potencjalny grabieżca, złodziej, terorysta itp..... przecież to jest beton nie do przebicia. Łudziłem się że w Policji jednak na wyższych szczeblach są myślący logicznie ale pozytywne nastawienie prysło. Lobby archeologiczne wywiera ogromną presję i ma bardzo duży wpływ na to co się dzieje, monopol musi być. Pieniądze, pieniądze i jeszcze raz pieniądze. Tyle afer co było w środowisku archeo, a ile zostało wyciszonych i ukrytych przed opinią publiczną, dużo by można pisać ale to i tak nic nie zmieni. Represje jak za komunistów, szkoda tylko tych wszystkich pięknych i wartościowych znaleźisk które nie są zgłaszane przez te prawo i strach przed represjami, oni sobie chyba na prawdę nie zdają sprawy jaka to jest skala....

•  

@piotr-antyn Beton to mało powiedziane, do cholery jasnej gość mu zadaje pytanie czy prowadzą bazę danych. Bagieta odpowiada ze nie prowadzą. Udowodnili mu ze w Radomiu prowadzą, a ten dalej "nie prowadzimy". Następnie mu udowodnili ze w 8 miastach wojewódzkich prowadzą a ten dalej "nie prowadzimy". Policja łamię prawo co tonza szopka? Jeszcze jak go braun zaorał gdy ten powiedział żeby wysłać zapytanie do Radomia o prowadzenie bazy danych a poseł do niego "Czyli bagieta na szczeblu krajowym nie ma pojęcia co się dzieje w kraju?" xD chyba go odwołają z funkcji.