•  

  Mirki, gdzie najlepiej kupić rewolwer cp? Namiar na jakiś sklepik internetowy, czy coś :) Przy okazji dwa pytania- czy lufa 4,75", 5,5" jakoś dyskwalifikuje pukawkę? Wizualnie bardziej podobają mi się takie rewolwery ale nie chciałbym kupić w założeniu absolutnie niecelnego urządzenia :D Druga kwestia- jak to w końcu jest, bo byłem przekonany że można strzelać z CP tylko na strzelnicach, a znajomy ostatni w rozmowie twierdził że można jechać daleko od zabudowań, w pola, łąki i legalnie tam strzelać do tarczy- prawda? Jak to na ten moment wygląda w kwestii "pozwolenia"? Nadal wystarczy dokonać zgłoszenia na komendzie policji i kropka? Jak jest w przypadku CP z sejfem na broń? Wymagany?
  #bron #czarnoprochowce #bronczarnoprochowa

  •  

   znajomy ostatni w rozmowie twierdził że można jechać daleko od zabudowań, w pola, łąki i legalnie tam strzelać do tarczy- prawda?

   @vivanat: Nieprawda. Artykuł 45. ustawy o broni i amunicji.

   Broń palna oraz inna broń zdolna do rażenia celów na odległość może być używana w celach szkoleniowych i sportowych tylko na strzelnicach.

  •  

   @vivanat tydzień temu zamówiłem swój pierwszy rewolwer, miałem podobny dylemat odnośnie lufy, padło na 5,5" wizualnie rewelacja. Na allegro masz gościa który sprzedaje kapiszony, smar, filc i rewelacyjnie przekazuje wiedzę początkującym.

  •  

   @avltree: A co z celami np. rekreacyjnymi? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie każdy musi prowadzić szkolenia, szkolić się, albo być od razu sportowcem.

  •  

   @vivanat: 1. Strzelasz tylko na strzelnicy, zawsze.
   2. W tym wypadku długość lufy bardziej wpłynie na kwestie wizualne niż celność
   3. Wyrabiasz Europejską kartę broni na policji, ale nie musisz
   4. Sejf to kwestia sporna, dla świętego spokoju warto mieć, bo ustawa jest niejasna. Choć znam wielu którzy nie mają i nie mieli nigdy problemu

  •  

   @DoktorVincent: @Elsenar: a co z zakupem prochu? Bez większych problemów?

  •  

   @vivanat blisko jest do Czech ;)

  •  

   Broń palna oraz inna broń zdolna do rażenia celów na odległość może być używana w celach szkoleniowych i sportowych tylko na strzelnicach.

   @avltree:
   A jak chcę poużywać rekracyjnie a nie szkoleniowo ani sportowo? ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   @Polinik Sądy się już na ten temat wypowiadały, w skrócie - rekreacja to też sport.

  •  

   @vivanat: Powiedz znajomemu żeby dobrze przestudiował ustawę zanim wyłoży mu ją prokurator.

  •  

   A jak chcę poużywać rekracyjnie a nie szkoleniowo ani sportowo? ( ͡º ͜ʖ͡º)

   @Polinik: Możesz spróbować, ewentualnie będzie sprawa sądowa i wtedy będziemy wiedzieć jak się ma strzelanie rekreacyjne do strzelania poza strzelnicami ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @vivanat: bez EKB w żadnym sklepie w Polsce nie kupisz, ale w Czechach możesz kupować ile chcesz i cenowo wygląda to lepiej. Dodatkowo w Polsce jak kupujesz od osoby prywatnej to też nie potrzebujesz EKB

  •  

   blisko jest do Czech ;)

   @Elsenar: @DoktorVincent ... w Czechach co raz ciezej... koleś był w Ostravie, odesłali go z kwitkiem - brak towaru.
   Bez problemu tylko dla swoich i znanych hurtownikow z PL

  •  

   jak kupujesz od osoby prywatnej

   @DoktorVincent: osoba prywatna może odstąpić za darmo, nie może sprzedać prochu zdaje się

  •  

   @cruc: tu nie jestem pewien, może być tak jak mówisz, a chodzi mi o to że ludzie sprzedają

  •  

   @cruc: mi zawsze odstępują a ja im w prezencie daję kasę i tak śmigam bez EKB już któryś rok

  •  

   @vivanat: ogarnij Dr Gun, mają ciekawą ofertę bo sprawdzają przynajmniej towar przed wysyłką. CP robione jest niestety niskiej jakości i już widziałem nieosiowe, niedorobione itp. Niestety dla mnie Pietta była synonimem brakoróbstwa, Uberti - nieco lepiej. Jak masz możliwość, oglądaj sztuki przed zakupem. Ja mam 3,5" Cattlemana i nie mam problemu na 25m z celnością tzn wszystko wchodzi w okrąg o średnicy ok 10cm, dla mnie to wystarczające

  •  

   @Waspin: a wyrabiając EKB jest luz z zakupem? Dlaczego nie wyrobisz ekb? Jest to jakieś mega problematyczne?

  •  

   @vivanat: po prostu nie mam ochoty, żeby moje dane były znane, żeby mi się gliny nie kręciły po domu albo okupant w przypadku wojny a poza tym bez EKB nigdy nie miałem absolutnie żadnego problemu z zakupem prochu, strzelaniem (poza 1 strzelnicą w Warszawie) czy czymkolwiek innym, po prostu jej nie potrzebuję. Do tego badania kosztują. Z ekb wchodzisz do sklepu i kupujesz i tyle ale pytanie co to za zysk, skoro nawet na OLX da się kupić pamiątkowe pojemniki (bardzo drogie jak na plastikowe butelki ale przypadkiem w środku nadal jest proch)

  •  

   szkoleniowych i sportowych

   @avltree: Let the shitstorm begin :-)

   A co z celem rozrywkowym?

  •  

   Sądy się już na ten temat wypowiadały

   @sp1der: To ciekawe, jakiś namiar na sąd i wyrok? Bo jak jest w tym ichnim systemie to może by się dało przeczytać.

  •  

   Dlaczego nie wyrobisz ekb?

   @vivanat: Im mniej milicja wie, tym lepiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   1. CP kupujesz na dowód bez problemu. Radzę jednak w poważnych sklepach, militaria.pl, Kaliber, Saguaro Arms, Doctor Gun lub w zasadzie każdy sklep z bronią. Na jakimś allegro można kupić badziewie. Na pierwszy radzę też nowy, nie używany. Plus w sklepie ci wszystko podpowiedzą i doradzą.
   2. Dłuższa lufa = lepsza celność, ale 5,5 cala też bezproblemowo na 25 metrów daje radę. Więc to kwestia raczej gustu. W żaden sposób nie dyskwalifikuje. Jest też wygodniejsza w noszeniu. 3. Nie kupuj na pierwszy Cattlemana, bo nie ma pobojczyka i będziesz musiał kupić dodatkowo praskę do ładowania. Choć i tak ją wcześniej czy później kupisz bo jest wygodna. Polecam Remingtona New Army lub Colta, Dragoon, Army, Navy. Raczej w kalibrze 44 niż 36.
   4. CP jest dostępny bez żadnych pozwoleń. EKB jest więc w zasadzie potrzebna do zakupu prochu. Niby da się to obejść i kupować od prywatnych, jeździć do Czech, bujać się itp. No ale wygodniej jest w sklepie. Fakt, że jak wyrobisz EKB to się rejestrujesz na policji. Więc coś za coś. 1 kg prochu to dużo. To starcza na prawie 1000 strzałów. Zależy ile będziesz strzelał, ale wystrzalanie 1 kg trochę ci zajmie.
   5. Strzelanie z czegokolwiek zgodnie z prawem tylko na strzelnicy. Ale znając życie, jak masz jakąś stodołę na zadupiu, czy znajdziesz jakąś piaskownię, to se możesz strzelać i kto cię tam znajdzie. Ale zgodne z prawem to nie jest. Jest to wykroczenie, grozi grzywna lub areszt. Zależy też od tego na kogo trafisz - jeden policjant pogrozi palcem, drugi wlepi mandat, a trzeci zatrzyma cie i rozkręci taką inbę, z sądem i konfiskatą broni włącznie.
   6. Żadne sejfy nie są wymagane, bo CP jest wyłączona z ustawy o broni i amunicji. Nie jest wymagane na nią żadne pozwolenie. Wystarczy mieć 18 lat i z 1500 zl w kieszeni. Możesz ją trzymać choćby w szafce pod TV albo se na ścianie powiesić.
   7. Wejdź na youtube, poglądaj, filmów jest masa, Brzydkiego Buraka polecam.
   8. Nie bój się i baw się. Jeśli bezpiśmienni kowboje z amerykańskiego zachodu sobie radzili to ty z dostępem do wiedzy itd, ogarniesz wszystko bezproblemu. Super sprawa. Polecam.

  •  

   @maniak713 Lata temu to czytałem i nie pamiętam już.

  •  

   Plus w sklepie ci wszystko podpowiedzą i doradzą.

   @Kruty: Tu bym był ostrożny, mogą wciskać różne akcesoria o umiarkowanej przydatności ;-)

  •  

   Przy okazji dwa pytania- czy lufa 4,75", 5,5" jakoś dyskwalifikuje pukawkę?

   @vivanat: Czemu by miała? W epoce były snubnose albo bulldog z lufą oberżniętą nawet do 2 cali.

   Celność na typowych odległościach zbliżona, jest pewnie minimalny spadek energii pocisku i tyle. W przypadku Reimingtona Uberti może być tylko problem z wysokością muszki, w moim przypadku w 5,5" muszka była za wysoka i żeby trafić to musiałem na 15m celować w górną krawędź tarczy.

   pokaż spoiler Zjechałem trochę pilnikiem i jest lepiej. Za to na 8" mam za niską a to trudniej naprawić.

  •  

   @maniak713 no tak, masz racje. Trzeba uważać na to. Rewolwer, proch, kule, kapiszony, przybitki i olej do smarowania plus szczoteczka do zębów i patyczki do uszu w zupełności wystarczy na początek.

Gorące dyskusje ostatnie 12h