Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Atencyjny kitku (⌒(oo)⌒)

  #pokazkota #kitku

  odpowiedzi (18)

 • avatar

  EFEKTY WYBIELANIA ZĘBÓW
  A więc tak - jak widać na załączonym obrazku, zęby są bielsze i jaśniejsze, ale białe nie są ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  Mimo tego jestem bardzo zadowolony, miałem tylko dwie strzykawki i wybielałem 6 dni, a czytałem, że powinno się to robić na cztery strzykawki, przez 12 dni.

  Wbrew temu co mnie niektórzy straszyli - zero bólu, zero nadwrażliwości zębów, ale lekko ucierpiało dziąsło bo żel mi się raz wylał :) Znajomi i rodzina zauważyli zmianę w kolorze zębów i generalnie na żywo zęby są trochę bielsze i jaśniejsze niż na zdjęciu.

  A teraz jak czytać histogram?
  Im bardziej w prawo tym większa jasność pikseli, a im wyższy słupek tym większa ilość pikseli o danej jasności. Próbki o wymiarach 6x6cm zostały pobrane z lewych jedynek.
  Jak widać na dolnym zdjęciu, mamy trochę ciemnych pikseli; z kolei histogram zdjęcia wyżej, czyli tego po wybielaniu, wyraźnie jest przesunięty bardziej w prawo - piksele są jaśniejsze, oraz nie ma "zabrudzeń" małą ilością ciemniejszych pikseli.
  Zdjęcia robione były przy tym samym sztucznym świetle, z tymi samymi ustawieniami aparatu.

  Ja jestem zadowolony z efektu i w przyszłości napewno powtórzę, tylko już na 4 strzykawki. :)

  #wybielaniezebow #wybielanie #zeby #stomatologia #zdrowie #medycyna #dentysta #ortodoncja #uroda #wychodzimyzprzegrywu
  pokaż całość

  odpowiedzi (142)

 • avatar

  Dzisiejszym obiektem będzie Samsung Avila. Gdy spojrzymy na niego, to ciężko stwierdzić, że telefon może być przestarzały - w końcu mamy całkiem duży ekran, łączność z internetem, aparat, muzykę. Jednak gdy tylko zagłębimy się w jego „możliwości”, to odkryjemy, jego funkcjonalność przez 10 lat zdecydowanie się zmniejszyła.

  Jest to pierwszy wpis z serii #retrochallenge, miałem wiele pomysłów na niego, lecz finalnie zabrałem „coś” z każdego pomysłu. Krytyka i sugestie bardzo mile widziane. Na następny wpis postaram się skorzystać z innej formy. Tymczasem zapraszam do wpisu:

  Link do wpisu: https://pokazywarka.pl/retrochallenge-avilla/
  (użyłem pokazywarki aby móc umieszczać zdjęcia w tekście)

  #retrochallenge #retro #telefony #retrocomputing #gimbynieznajo #nostalgia
  pokaż całość

  odpowiedzi (76)