•  

  Znalezisko: We Don't Wanna Put In

  Mamy rok 2009. 18 lutego odbył się finał gruzińskich preselekcji na Konkurs Piosenki Eurowizji, który odbywał się wówczas w Moskwie. Wygrywa zespół Stephane & 3G z piosenką "We Don't Wanna Put In". Piosenka wzbudziła niemałe kontrowersje, albowiem jej tytuł zawierał grę słów. Put In (wkładać) brzmi dokładnie tak samo jak Putin - nazwisko ówczesnego premiera Rosji.
  Gruzja w tym czasie była w napiętych relacjach z Rosją. Kilka miesięcy wcześniej miała miejsce wojna w Osetii Południowej, w której siły zbrojne Gruzji walczyły z separatystami przy wsparciu rosyjskich wojsk interwencyjnych.
  Piosenka "We Don't Wanna Put In" miała zabrzmieć na scenie eurowizyjnej w Moskwie? To by było naprawdę ciekawe, ale do gry włączyła się sama Europejska Unia Nadawców. 10 marca powiadomiła, że piosenka nie przestrzega regulaminu, w którym była mowa o tym, że gesty, słowa, czy wypowiedzi o podłożu politycznym, lub podobnym są niedozwolone. Gruzińskiemu nadawcy dano szansę na zmianę tekstu piosenki, albo na wybranie innego utworu, jednakowoż Gruzja następnego dnia powiadomiła, że z konkursu się wycofuje.

  #eurowizja #ciekawostki #kultura #muzyka #polityka #rosja #gruzja #heheszki

  źródło: 1.bp.blogspot.com

  Gorące dyskusje ostatnie 12h

  • odpowiedzi (16)

  • avatar

   W nawiązaniu do mojego posta sprzed tygodnia, wrzucam i wołam plusujących. Wyniki pojawiły się sporo szybciej niż miały, widać, że nauka prze do przodu, jeszcze niedawno czekało się ponad miesiąc na analizę. Ale ja nie o tym...

   Wielkiego zaskoczenie nie ma, ale jednak. Okazuje się, że najwięcej przodków (nie Polaków) mam wśród Bałtów, trochę z Europy Zachodniej i co ciekawe z Szkocji/Irlandii. To tyle jeśli chodzi o pochodzenie.
   Teraz ciekawostki nie związane z pochodzeniem.
   Zaznaczę jeszcze, że pełne badanie w MyHeritage na predyspozycje zdrowotne kosztuje kolejne $60, ale wygląda na to, że tyle kosztuje sama analiza, bo wyeksportowane wyniki DNA zawierają te informacje...

   - mam ok. 20x większe szanse na zachorowanie na reumatyczne zapalenie stawów. Tak, mój dziadek i babcia chorują na to cholerstwo i już sobie nie zazdroszczę.
   - mam wysoką tolerancję na alkohol. Tak, mam ponadprzeciętną tolerancję na alkohol, jeszcze nikt nigdy mnie nie przepił, to też po dziadku.
   - mam ok. 40% niższe szanse na zawał serca. To chyba też prawda bo EKG mam idealne, a nikt w mojej rodzinie nie umarł na chorobę serca, wszyscy na nowotwory...
   - mam 1.9x większe szanse na nowotwór (ogólną). No cóż, to by się zgadzało z historią rodziny, wszyscy nowotwory.
   - mam tendencję do tycia (its genetics). ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale tak, rzeczywiście mam jakiś rzadki gen dzięki któremu mam spora szansę na tycie.
   - mam dość rzadki gen który powoduje wielokrotnie większe ryzyko nikotynizmu. No cóż mogę powiedzieć. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   - mam dość rzadki gen (0.6% populacji) któremu zawdzięczam niebieskie oczy, jasną skórę i tendencję do oparzeń słonecznych i nowotworów skóry w ich wyniku. Tak, mam cholernie wrażliwą skórę i razi mnie jasne słońce, chodzę w okularach przeciwsłonecznych w pogodne letnie dni.
   - Zasadniczo z takich ciekawych ciekawostek to tyle, jest tego kilkadziesiąt stron, w stylu: masz 5% większe szanse na sztywniejące zapalenie mięśni kręgosłupa, etc.

   Co ważne nie cierpię na żadną nieuleczalną chorobę genetyczną, nie mam żadnych istotnych wad w DNA, co zresztą wiem bo jestem zdrowy.

   Gdyby ktoś chciał kupić ten test DNA to polecam Amazon, wychodzi z przesyłką 210 zł, więc nawet taniej i szybciej niż od MyHeritage.
   link: https://amzn.to/2SWSCIk
   link bez refa: https://www.amazon.de/dp/B072SY5JHQ

   #amzdeals #dna #myheritage #nauka #ciekawostki #genealogia #zdrowie
   pokaż całość

   odpowiedzi (113)

  • odpowiedzi (4)