Wpis z mikrobloga

@Klimbert: Trudno, żeby zbierali poparcie dla Biedronia ;)
A tak w ogóle, nie. To nie jest żaden oficjalny sojusz. To lokalna inicjatywa lokalnego oddziału Akcji Katolickiej życzliwie przyjęta przez miejscowego proboszcza.
Że Kościół (w większości przypadków) patrzy życzliwie na kandydatury Dudy i Piotrowicza, to chyba oczywiste?
Pozostali niech się nieco postarają...
@Klimbert: Nadal go publicznie popierają mimo, że dysponując konstytucyjną inicjatywą ustawodawczą przez pięć lat prezydentury nie napisał ustawy zakazującej aborcji eugenicznej. Wiadomo, że Kaczyński zakazał mu zajmowania się aborcją ale jak sobie to tłumaczą księża oraz te środowiska katolickie w swoich sumieniach to już inna sprawa. Widocznie aborcja to dla nich sprawa drugorzędna mimo oficjalnych deklaracji. Innego wytłumaczenia nie mam.
@mborro: po prostu Marek Jurek, który wśród polskich polityków ma najbardziej zbliżony do KK światopogląd był, jest i pozostanie niszowym politykiem, a popieranie Konfederacji z tymi szurami i kilkukrotnym rozwodnikiem Korwinem na czele też jest nie do przyjęcia dla kleru, z drugiej strony z uwagi na program nie wypada popierać im PO lub Lewicy, zostaje więc PiS albo PSL.
@krzychol66:

To lokalna inicjatywa lokalnego oddziału Akcji Katolickiej życzliwie przyjęta przez miejscowego proboszcza.

Czy gdyby po każdym, ja wiem, egzaminie na publicznej uczelni albo po szkolnej wywiadówce oddolna inicjatywa Tęczowa Polska Teraz!, ciepło przyjęta przez wykładowcę/dyrektora szkoły, zbierała podpisy pod projektem małżeństw homo albo refundowanej aborcji na żądanie również nie widziałbyś problemu?
@krzychol66:
No właśnie udowadniasz że jednak są kompletnymi idiotami.
A co do popierania kogokolwiek prze KK, konkordat kurła nać pietruszki Kartagińskiej (°°

Art 1
Rzeczpospolita Polska i Stolica Apostolska potwierdzają, że Państwo i Kościół Katolicki są - każde w swej dziedzinie - niezależne i autonomiczne oraz zobowiązują się do pełnego poszanowania tej zasady we wzajemnych stosunkach i we współdziałaniu dla rozwoju
@Klimbert: co w tym dziwnego? Zbierają podpisy pod katolickim kandydatem. A jak w klubie gejowskim będą zbierać podpisy pod kandydatura Biedronka to też będziecie się oburzać?

To obowiązek katolika wspierać katolickiego kandydata. Gdzie jest napisane w Bibli że nie wolno wypowiadać się politycznie?