Wpis z mikrobloga

Kolej na mnie.

Mój zestaw:
a) Wybierz dowolne schronisko w okolicy i podaruj pieskom ciepłe koce lub karmę na zimę.
b) Przez 7 dni nie jedz mięsa. Podaj przepisy na dania obiadowe, z których korzystałeś
c) Skompletuj swój własny zestaw EDC. Opisz, co się w nim znajduje i dlaczego.

Myślami ściągnąłem chyba taki zestaw bo wielokrotnie myślałem o zrobieniu czegoś takiego ale jakoś zawsze na planowaniu się kończyło.

Wybór padł na schronisko "Ciapkowo" w #gdynia i zwierzaki (zadanie wprawdzie wspominało wyłącznie psy ale postanowiłem, że koty też dostaną swoją część) przy wkładzie rodziny i znajomych otrzymały:

- 4x 15kg karmy dla #psy
- 4x 1.7kg karmy dla #kitku
- 2x zestaw 12 saszetek dla kotów
- 1x 1.5 karmy dla kociąt

Niestety sam zwierząt nie posiadam więc ciężko mi było wybrać karmę. W schronisku powiedzieli, że cieszą się z każdego daru i biorą każdą więc starałem się po prostu unikać najtańszej. Pozostaje mi tylko liczyć, że ta którą wybrałem jest w porządku.

P.S. liczę, że w następnej edycji w końcu mnie zmobilizujecie np. do oddania krwi.
#mirkowyzwanie
Dziki_Waz - Kolej na mnie.

Mój zestaw:
a) Wybierz dowolne schronisko w okolicy i ...

źródło: comment_1581520987QN7fBpxqqj16XXxEpMaJCB.jpg

Pobierz
  • 23
@Dziki_Waz:

Skład:

zboża, produkty pochodzenia roślinnego (w tym cykoria 0,5% naturalne źródło inuliny), mięso i pochodne mięsa (35%, w tym wołowina 8%)

minerały, warzywa, oleje i tłuszcze (0,5% olej z łososia), drożdże (0,01%, 10 mg/kg mannanoligosacharydy)


to tak zebys wiedzial bo pewnie skladu nie sprawdzales
w całej karmie jest 8% wolowiny, czyli na przyklad rogi krowy (bo mięsa pewnie 0%)
@Dziki_Waz: bardzo dobry wybór zadania! :)
chociaż pozwolę sobie podpowidzieć- w przyszłości spróbuj celować np. w karmy brit, bosch, arion czy rocco :) wcale nie są dużo droższe ale mają lepsze składy :) na promocji 24 puszki po 800g rocco potrafią kosztować ok. 100zł (samo mięso!), tak samo worki brit, bosch czy ariona właśnie (12-15kg) ;)
część schronisk przyjmuje też ryż, kaszę itp. :)
ale nie martw się, na pewno się
@Dziki_Waz: Dobra robota Mirku. :)

Mam niedaleko siebie takie dość biedne schronisko, w którym pani szczerze powiedziała - im więcej tym lepiej. Niestety mają tak duże zapotrzebowanie na jedzenie, że ich samych przy takiej ilości zwierząt nie stać na jakąś bardzo dobrą jakościowo karmę. Mokry pokarm jeszcze gotują i jest okej, natomiast jak zobaczyłem to były tam praktycznie same przeciętne suche karmy.
@hpiotrekh: Właśnie. Kiedyś zrobiłem niespodziankę w schronisku i kupiłem ma Allegro pełno karmy, duuuuuzo kilogramów ale pewnie nie była droga. Potem pomyślałem ze lepiej było kupić mniej a dobre, a nie zapowiadam się ze przyjadę, wielkie przedsięwzięcie, a tak naprawdę karma szajs :( No ale przy tym nie robiłem fot na fejsa czy wykop jak OP. Jakoś nie lubię jak ktoś wrzuca foty ze pomaga
@dinkum: Zwykle też jadę psychokociarzy i psiarzy i jestem wyczulona na ich ''mądrości'', bo niejedno schronisko zaznacza wyraźnie, że lepsza choćby puszka, bo akurat suchej często mają aż nadto, a nie każdy pies może ją jeść (np starsze bez zębów), ale nie pogardzą każdą inną karmą, bo lepiej żeby zwierzaki miały cokolwiek do jedzenia, niż nic, ale... On tu nic się nie #!$%@?ł, on po prostu napisał na co warto zwrócić