Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Mam problem ze starą sąsiadką, która mieszka pode mną w bloku. Ogólnie z nią jest taki problem, że nawet poprzednia właścicielka mieszkania, które zakupiłem miała z nią niezle jazdy. Niby nawet odgłos drzwi jej przeszkadzał xd. Ostatnio w piątek przyjechały do mnie bagiety. Robiłem małą posiadowe w 4 osoby przy Fifie. Ogólnie na początku nie otwierałem drzwi, bo i tak nie było głośno muzyka cichutko grała sobie z soundbara, ale za drzwiami bagiety krzyczeli ze jak nie otworzę to sprawę oddadzą do sądu xd serio za co? Ogólnie tej starej babie nie pasuje to, że biorę prysznic po 23.00 niestety takie mam życie. Ogólnie rozumiem to wszystko i staram się być cicho jak tylko mogę, a w mieszkaniu czasami bywam tylko 4 dni w tygodniu xd. Najlepsze było to, jak podczas remontu kładliśmy panele o 20.40 i baba nagle zaczęła trzaskać w grzejnik bo jej to przeszkadzało. Mi nigdy nic osobiście nie powiedziała, tylko skarżyła się innemu sąsiadowi, który mi o tym powiedział tak samo ostrzegł mnie przed przyjazdem bagiet. Czy mogę ją po prostu jakoś zagiąć i podać ją za nękanie? Bo ogólnie niebawem będę bal się iść wysrac, żeby spadający do klopa kloc nie przeszkodził jej w spaniu na rencie.
  #prawo #patologiazewsi #katowice #polska
  pokaż całość

  odpowiedzi (40)

 • avatar

  Nie lubię wchodzić w wojenki na wykopie (a trochę lat już tu jestem), ale chciałbym coś wyprostować.
  Ogólnie, to chciałem skomentować we wpisie, ale użytkownik @MotoFun dodał mnie na czarną listę oraz usunął moje komentarze ¯\_(ツ)_/¯. Spróbuję tutaj

  Pan MF dodał taki wpis https://www.wykop.pl/wpis/47538153/bekazlewactwa-ekologia-gretathunberg/
  hehe, głupie lewactwo, Greta wali kreta, nauka/nature lewacka, naukowcy to debile itd ale chwila. Nature by napisała o kimś, że jest naukowcem, mimo że nie jest? No oczywiście, że nie.

  Czasopismo Nature opublikowało listę "Nature's 10" - https://www.nature.com/immersive/d41586-019-03749-0/index.html
  Cóż to za lista? Wystarczy wejść w Wikipedię

  Nature's 10 is an annual listicle of ten "people who mattered" in science, produced by the scientific journal Nature. Nominees have made a significant impact in science either for good or for bad.[1][2][3] Reporters and editorial staff at Nature judge nominees to have had "a significant impact on the world, or their position in the world may have had an important impact on science".[1] Short biographical profiles describe the people behind some of the year's most important discoveries and events. Alongside the ten, five "ones to watch" for the following year are also listed.[4][1][2][5][6][7][8][9][10]

  czyli nie lista naukowców, ale lista osób "które coś znaczą". Co to znaczy? Może coś odkryli, może coś zbadała, może są szefami jakichś ośrodków... a może inspirują innych? I tak, napisali tam o Grecie.
  A co napisali?
  M.in. to:

  At a US congressional hearing on climate change in September, Greta Thunberg slid a slim bundle of papers across the table towards lawmakers. It was a special report from the Intergovernmental Panel on Climate Change, predicting dire consequences as the world warms. “I don’t want you to listen to me, I want you to listen to the scientists,” she told the legislators. “I want you to unite behind the science and I want you to take real action.”

  “Greta has inspired scientists along with activists and policymakers,” says Angela Ledford Anderson, director of the Climate and Energy programme at the Union of Concerned Scientists in Washington DC. In July, German Chancellor Angela Merkel announced sweeping measures to reduce carbon emissions, and acknowledged that the protests Thunberg ignited “drove us to act”.

  But perhaps Thunberg’s biggest influence will be on the next generation of scientists, Anderson says. “Her mobilization of young people shows the rising generation expects science to inform policy,” she says, “and may inspire many to become scientists themselves.”

  W komentarzu będzie cały artykuł

  Ps. podziwiam użytkownika @lukmar za walkę

  Na chwilę obecną (20:57, 23-02-2020) 40 osób albo zaplusowało bez sprawdzania, albo świadomie plusuje nieprawdę. Czy się zdziwiłem? Nie. Czy jest mi smutno? Trochę.
  Oryginalne tagi: #bekazlewactwa #ekologia #gretathunberg
  Moje tagi #nauka #ekologia #manipulacja
  pokaż całość

  odpowiedzi (55)

 • avatar

  małe #pokazmorde z siostrzenicą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  czy z taką mordą mam szansę kiedyś zaruchać?
  #przegryw

  odpowiedzi (71)