•  

  Pora na sprawozdanie z efektów #mirkowyzwanie :D! WYPOKOWE PIERNICHY

  Fajna inicjatywa, dzięki której pierwszy raz w życiu zrobiłam pierniczki. Adekwatnie do produktu końcowego, zawsze coś spierniczę, więc moje pierniczki są zajebiście ostre, albowiem dałam za dużo chili xD. Przeczyszczają rurę. Jutro okaże się czy z obu stron. Spośród zadań

  a) Upiecz zimowe pierniczki.
  b) Wykonaj w śniegu duży napis "#mirkowyzwanie".
  c) Przejrzyj zeszłoroczne ubrania zimowe- te, których już nie potrzebujesz oddaj dla biednych.

  wybrałam pierniczki, ponieważ nie ma śniegu, a ubrań zimowych mam tak niewiele, że wszystkie potrzebuję xD

  Na pierniczku oznaczyłam sobie Pyrcię, niech Ci się mordunia usmiechnie, bo ci chłopcy to tacy niefajni są i smutno Ci. Jeszcze jakaś pipulina na mirko się czepia Twoich wpisów. Także śmiechnij dziołszka (。◕‿‿◕。). I Jorgusia, którego niedawno poznałam przez wypok i szanuję, że jest takim miłym człowiekiem który zawsze wita i żegna ludzi na mirko xDD tylko, że ja zawsze mało odpisuję, ale to nie tak, że z niesympatii!

  Tutaj dołączam historię tworzenia na pokazywarce
  http://pokazywarka.pl/lrbb94/

  #gotujzwykopem #wykop #tylkomirko #mirko #memy #cringe

  źródło: pierniczki.jpg

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  W nawiązaniu do mojego posta sprzed tygodnia, wrzucam i wołam plusujących. Wyniki pojawiły się sporo szybciej niż miały, widać, że nauka prze do przodu, jeszcze niedawno czekało się ponad miesiąc na analizę. Ale ja nie o tym...

  Wielkiego zaskoczenie nie ma, ale jednak. Okazuje się, że najwięcej przodków (nie Polaków) mam wśród Bałtów, trochę z Europy Zachodniej i co ciekawe z Szkocji/Irlandii. To tyle jeśli chodzi o pochodzenie.
  Teraz ciekawostki nie związane z pochodzeniem.
  Zaznaczę jeszcze, że pełne badanie w MyHeritage na predyspozycje zdrowotne kosztuje kolejne $60, ale wygląda na to, że tyle kosztuje sama analiza, bo wyeksportowane wyniki DNA zawierają te informacje...

  - mam ok. 20x większe szanse na zachorowanie na reumatyczne zapalenie stawów. Tak, mój dziadek i babcia chorują na to cholerstwo i już sobie nie zazdroszczę.
  - mam wysoką tolerancję na alkohol. Tak, mam ponadprzeciętną tolerancję na alkohol, jeszcze nikt nigdy mnie nie przepił, to też po dziadku.
  - mam ok. 40% niższe szanse na zawał serca. To chyba też prawda bo EKG mam idealne, a nikt w mojej rodzinie nie umarł na chorobę serca, wszyscy na nowotwory...
  - mam 1.9x większe szanse na nowotwór (ogólną). No cóż, to by się zgadzało z historią rodziny, wszyscy nowotwory.
  - mam tendencję do tycia (its genetics). ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale tak, rzeczywiście mam jakiś rzadki gen dzięki któremu mam spora szansę na tycie.
  - mam dość rzadki gen który powoduje wielokrotnie większe ryzyko nikotynizmu. No cóż mogę powiedzieć. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  - mam dość rzadki gen (0.6% populacji) któremu zawdzięczam niebieskie oczy, jasną skórę i tendencję do oparzeń słonecznych i nowotworów skóry w ich wyniku. Tak, mam cholernie wrażliwą skórę i razi mnie jasne słońce, chodzę w okularach przeciwsłonecznych w pogodne letnie dni.
  - Zasadniczo z takich ciekawych ciekawostek to tyle, jest tego kilkadziesiąt stron, w stylu: masz 5% większe szanse na sztywniejące zapalenie mięśni kręgosłupa, etc.

  Co ważne nie cierpię na żadną nieuleczalną chorobę genetyczną, nie mam żadnych istotnych wad w DNA, co zresztą wiem bo jestem zdrowy.

  Gdyby ktoś chciał kupić ten test DNA to polecam Amazon, wychodzi z przesyłką 210 zł, więc nawet taniej i szybciej niż od MyHeritage.
  link: https://amzn.to/2SWSCIk
  link bez refa: https://www.amazon.de/dp/B072SY5JHQ

  #amzdeals #dna #myheritage #nauka #ciekawostki #genealogia #zdrowie
  pokaż całość

  odpowiedzi (112)

 • avatar

  #koronawirus #2019ncov #wlochy
  jeśli jest gildia alarmistów epidemicznych to ten facet ma wysoką rangę
  wyżej są jeszcze Paladyni Hazmatów ale jemu niewiele brak

  odpowiedzi (52)

 • avatar

  Pełny chill przy hot-dogu i kawie.

  Kiedyś fachy wyliczały, że Orlenu nie stać na sponsoring F1, a dziś Kimi z orzełkiem na piersi opierdziela parówki z momu na polskiej stacji benzynowej.

  Bwoah ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  #f1 #kubica #arro

  odpowiedzi (23)