•  

Miło się zaczął wieczór, auto cały dzień pod domem na miejscu parkingowym... Kamer nie ma, kartki za szyba tez nie :( #ford #motoryzacja #szczecin #patologiazewsi

źródło: BBCB7B59-12C8-4EBE-89AA-7BEA66D353F7.jpeg

•  

@cezior: Współczuje... Nawet nie ma jak dorwać typa i mordy obić :/

•  

@cezior: posiadacze samochodów dzielą się na takich co posiadają kamerkę i takich co będą ją posiadać

•  

@cezior: Na szybkiego to z auto złomu drzwi za parę dych ogarnąć.

•  

@cezior: zeby jeszcze w drzwi sie wpierdolil to bez wiekszego uszczerbku by sie wymienilo i sladu by nie bylo

a teraz kazdy ci bedzie jeczal ze szpachlowany pewnie po dachowaniu, bo jakis smiec ci przyfasolil na parkingu i sie ewakuowal, wiec jestes podwojnie w dupie

•  

@SarahC: ale jaka kamerka, jakaś 360? Bo jak ktoś wyjeżdżając z miejsca parkingowego obok obetrze to co po zwykłej kamerce ¯\_(ツ)_/¯

•  

@Odczuwam_Dysonans: szczerze powiedziawszy nie musiałam rozwiązywać tego problemu, bo parkuje na prywatnym ale ludzie pod blokami co parkują czy w innych publicznych na pewno mają jakieś tipy

•  

bo parkuje na prywatnym

@SarahC: no ja na przykład jeżdżę autem na codzień i załatwiam różne sprawy, także ciężko sobie wybierać w mieście gdzie znajdę miejsce :P. Rejestrator spoko, ale prawda taka że nawet mając kamerę na przód i na tył jak ktoś zahaczy auto z boku przy manewrze to niewiele da. W sensie możesz np w tylnej zobaczyć, że odjeżdża niebieski Passat B5, ale numerów też nie odczytasz zazwyczaj jak się nie ustawi na wprost... Ale oczywiście lepiej mieć niż nie mieć ;)

•  

@cezior Współczuję. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Kiedyś zastałem podobny widok. Nie rozumiem jak można odjechać po wszystkim, bez żadnych wyrzutów sumienia.

+: cezior
    •  

@Odczuwam_Dysonans: u mnie w mieście są kamery tzn czy to na rogu biblioteki czy pod sklepem czy pod knajpą jak sb parkuje, a jak nie to zawsze możesz na strzeżony zajechać

•  

@SarahC: w Krakowie nie ma takiego wyboru w centrum ( ͡° ʖ̯ ͡°) chyba że ktoś lubi tracić czas i dochodzić lekko po paręset metrów w każdą stronę, ale też liczę się z tym i po mieście jeżdżę typowym beaterem ;) mówię tylko że kamerka to nie jest wcale takie super rozwiązanie że zawsze wszystko widać, trzeba by mieć kamerki na wszystkie strony. Co do kamer przed lokalami - instalowałem trochę monitoringu i rzadko się montuje kamery na zewnątrz (z resztą po co, na wejście wystarczy w razie czego), mało tego, zdarzało mi się zdejmować taką kamerę bo ludzie z sąsiedniego lokalu czuli się obserwowani xD

•  

@Odczuwam_Dysonans: no u nas zamontowali, bo jak nie mieli to zasztyletowali chłopaka przed wejściem do baru i ogólnie trochę imb było i teraz miasto po prostu ma te kamerki w wielu miejscach (chuj wie czy one wszystkie działają) ale faktycznie są poza budynkiem
      a przed sklepami zawsze były nwm tesco/biedra/2galerie od początku miało/miały parking na kamerze

•  

Powiem wam ze mega jest mi przykro z tego powodu, najbardziej boli mnie to ze auto nigdy nie miało stłuczki a tu o...

•  

@cezior: a no tak, na starym mieście tam gdzie kluby i dużo się dzieje to są kamery, no ale tam się już nie wjeżdża raczej. Pod marketami itp to racja, raczej są chociaż głównie przy wejściu w takiej typowej osiedlowej biedrze bez swojego parkingu. Ale tak ja zazwyczaj jeżdżę, po mniejszych działalnościach etc no to rzadko są. Na osiedlach z kolei większość to straszaki z tego co widziałem, aczkolwiek ostatnio kumplowi się udało tak dojść gościa. Z tym że dlatego że inny ziomek miał dostęp do tych kamer osiedlowych, bo policja machnęła ręką i powiedziała że nie widać sprawcy na nagraniach ( ͡° ͜ʖ ͡°) i w sumie rejestracji widać nie było.
      Jak mi się zdarzyło tak typa zahaczyć (ale dużo słabiej, tak że koniec końców była ryska do spolerowania i gość nie chciał kasy nawet) na parkingu pod placem handlowym, to jakbym był chujem to by się nie dowiedział a aut tam się przewija setki dziennie :P. Jak akurat jakaś kamera złapie czytelnie rejestrację to tylko fart z tego co widzę. Dużo monitoringów leci jeszcze na kamerach analogowych gdzie ciężko by było odczytać te rejki z odległości 15 metrów ;)

•  

@cezior współczuję. Mi ostatnio się poszczęściło i pani, która lekko przytarła drzwi, zostawiła kartkę

•  

@cezior: no, najgorzej :/ szkoda fury, zwróć jutro uwagę czy ktoś nie ma na prawym przednim rogu Twojego lakieru...

•  

@SarahC: Tak jak napisali przedmówcy - kamerka nie dosyć że nie nagra obcierki bocznej to na dodatek jeśli jest zbyt dużo warta to ktoś może Cię jej pozbawić w nocy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Monitoring miejski to też żadne rozwiązanie. Kamery w sklepach, galeriach też są jakości słabych kamerek internetowych często. Kiedyś trafiłem na kobietę leżącą na pasach przy Pl. Grunwaldzkim, którą ktoś potrącił. Świadek poprawnie spisał model auta, tylko pomylił numery rejestracyjne. Policja wezwała mnie na też potem i widziałem to, co zebrali z okolicznych kamer (żabki, sklepy) - żadne nagranie nie pozwalało na identyfikację auta.

•  

@virtroy: ale to już wina kierownika sklepu, który chce mieć nagranie w 240pixela, a nie kamery jako kamery

Gorące dyskusje ostatnie 12h