Wpis z mikrobloga

Mirki chcę sobie zrobić mini 'smarthome' i mam kilka pytań. Mianowicie:
1. Wybór HUBa. Ostatnio wyszła jakaś nowa multi bramka od xiaomi (?) i zastanawiam się pomiędzy nią a Aqarą. Chyba wszystkie przełączniki i czujniki są teraz Aqara? Z tego co widziałem to czujnik dymu jest tylko xiaomi, czy można go spiąć z hubem Aqara?
2. Różnica pomiędzy przełącznikiem bezprzewodowym, a tym wall switchem jest tylko taka, że wall switch faktycznie może wyłączyć zasilanie i wtedy tracimy 'smart' z powiedzmy żarówki?

Edit: 3. Czy jest gdzieś jakaś lista co z czym jest kompatybilne?
#smarthome #mihome #xiaomi #aqara
  • 3
@Matus20095: @Matus20095:
1. Bierz Aqara Gateway, najlepiej wersja dla Chin (z płaska przejściówka do gniazdka EU), jest kompatybilna z największa ilością urządzeń. Czujnik dymu dla bramki Aqara: https://www.aze.com.pl/pl/p/Czujnik-dymu-przeciwpozarowy-Mijia-Honeywell-Xiaomi/2095?gclid=CjwKCAiA4Y7yBRB8EiwADV1haV75rNqIFq_Ty5k9AIXwVtUGbL-zEIh34oPCuRIm4DtpANaybQnDHxoCV5UQAvD_BwE

2. Tak, jak masz Aqara Wall Switch to on będzie działała ze zwyczajna żarówka (nawet jeśli padnie Ci centralka). Jak cała sieć działa, to wtedy możesz zdalnie triggerowac stan tego włącznika (on/Off). W przypadku Remote switcha (który możesz nakleić na ścianę w